tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 27 maja, o godz. 21.40 w Opocznie na ul. Kuligowskiej został zatrzymany nietrzeźwy rowerzysta, 56?letni Krzysztof K. Badanie ujawniło obecność 1,49 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 28 maja, o godz. 8.15 w Stawowicach (gm. Paradyż) funkcjonariusze policji zatrzymali następnego nietrzeźwego rowerzystę, 51?letniego Henryka W. Mężczyzna wydmuchał 0,82 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, o godz. 17.50 w Antoniowie (gm. Sławno) w ręce policji wpadł kolejny cyklista, wielbiciel napojów procentowych, 28?letni Rafał B. Mężczyzna jechał rowerem, mając 1,97 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Piją i chodzą
Równie wielkie niebezpieczeństwo, jak pijani rowerzyści, mogą stworzyć pijani piesi, gdy poruszają się środkiem drogi? 28 maja, o godz. 17.55 policjanci usunęli z drogi 49?letniego Jerzego S. Mężczyzna był kompletnie pijany ? miał aż 2,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz będzie odpowiadał za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Cofaj, cofaj?
27 maja, o godz. 14.00 w Opocznie na ul. Wyszyńskiego kierujący oplem astrą 54?letni Grzegorz C. podczas cofania nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z oplem astrą, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Pewnie miał nadzieję na bezkarność, lecz się przeliczył. Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy kolizji. Sprawa znajdzie swój epilog przed sądem.

Wpadł do rowu (i nie tylko)
27 maja, o godz. 20.50 w Strzelcach (gm. Mniszków) na drodze krajowej K?12 33?letni Piotr Z., kierujący citroenem C5, podjął próbę wyprzedzenia ciężarówki, lecz bez zachowania należytej ostrożności. W efekcie stracił panowanie nad pojazdem, który wpadł do przydrożnego rowu. I w normalnych warunkach byłby to koniec historii. Ale tym razem ? był to jej początek. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ujawnili w citroenie 7870 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.
Przeszukując okolice miejsca kolizji policjanci ujawnili jeszcze kilka innych niespodzianek, które prawdopodobnie chciał ukryć w krzakach Piotr Z. Funkcjonariusze znaleźli trzy worki i plastikową skrzynię, również z papierosami bez ważnych znaków akcyzy. Jak wyceniono, Skarb Państwa straciłby na tej próbie przemytu 119.243 zł. A ? jak wiadomo ? fiskus bardzo tego nie lubi, więc starannie podsumuje pana Piotra.

Czołowo
29 maja, o godz. 5.40 w Kraszkowie (gm. Opoczno) na drodze krajowej K?12, kierujący VW passatem 19?letni Grzegorz K. z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka audi A6 (patrz foto). Na skutek zdarzenia kierowca passata doznał złamania kości udowej i strzałkowej oraz obrażeń ogólnych. Został przetransportowany do szpitala. Wiadome jest, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Dlaczego uciekł?
Dziś można się tylko domyślać, dlaczego z miejsca zdarzenia uciekł sprawca kolizji, do jakiej doszło 28 maja, o godz. 9.00 w Brudzewicach (gm. Poświętne), na drodze krajowej K?48. Pewne jest tylko, że nieznany sprawca doprowadził do kolizji z fiatem bravo. Pojazd został na tyle mocno uszkodzony, że nie można było kontynuować podróży.

Nie ustąpiła
31 maja, o godz, 4.30 w Drzewicy na ul. Hubala, jadąca rowerem 63?letnia Stanisława G. najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z fiatem cinquecento. Na skutek zdarzenia kobieta doznała obrażeń ogólnych. Po uzyskaniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. Mniej szczęścia miało przewożone na rowerze 5?letni dziecko, które w wypadku doznało silnych potłuczeń i z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu zostało przetransportowane do szpitala w Bełchatowie.

?Kombajnista?
Przed laty zespół ?Trzeci oddech kaczuchy? w piosence ?Kombajnista? śpiewał o tym, jak pot go zalewa, bo znowu skosił drzewa. Być może właśnie ów kombajnista był wzorem dla nieznanego mężczyzny, kierującego ciągnikiem rolniczym z kosiarką rotacyjną do trawy, który ?skosił? sześć płyt i trzy betonowe słupki w ogrodzeniu posesji w Januszewicach (gm. Opoczno), a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Wszystko zdarzyło się 31 maja, o godz. 18.30. Trwają w tej chwili czynności mające ustalić tożsamość sprawcy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »