tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 






Piją i jeżdżą!
* 14 kwietnia o godz. 15.30 na ul. Janasa w Opocznie policjanci z drogówki zatrzymali rowerzystę, 41?letniego Mieczysława B. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu, okazało się, że miał go 0,32 promila alkoholu w organizmie.
* 16 kwietnia, kilka minut po 23.00, na ul. Moniuszki w Opocznie policjanci zatrzymali jadącego rowerem 24?letniego Rafał M. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało, że miał 0,74 promila alkoholu w organizmie.
* 18 kwietnia o godz. 5.45 w Brzustowcu (gmina Drzewica) policjanci zatrzymali 28?letniego Jarosława Z., jadącego bmw. Badanie trzeźwości wykazało, że miał 1,22 promila alkoholu.
* Tego samego dnia około godz. 7.00 w Popławach (gmina Sławno) w ręce policji wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Badanie wykazało, że 48?letni Henryk P. miał 2,17 promila alkoholu.

Za blisko!
15 kwietnia o godz. 17.30 w Januszewicach (gmina Opoczno) kierujący citroenem 45?letni Wojciech M. nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył forda kierowanego przez 53?letnią mieszkankę Tomaszowa Mazowieckiego. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem.

Nie ustąpił
16 kwietnia około godz. 11.00 na ul. Ogrodowej w Opocznie 25?letni Michał M. kierując saabem nie ustąpił pierwszeństwa i potracił jadącą rowerem 58?letnią kobietę. Na szczęście rowerzystce nic się nie stało. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem.

Rowerzyści na drodze
We wtorek, 19 kwietnia na drogach powiatu opoczyńskiego wydarzyły się dwa groźne wypadki z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach sąd rozstrzygnie, który z kierujących doprowadził do zdarzenia.
* O godz. 16.50 w Bronowie (gmina Żarnów) jadący rowerem 74?letni mieszkaniec Soczówek wjechał pod ciężarowego VW, kierowanego przez 23?letniego opocznianina. W wyniku zderzenia rowerzysta doznał ogólnych obrażeń ciała, został przewieziony do szpitala w Opocznie. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.
* Dwie godziny później, o 19.10 doszło do podobnego wypadku na ul. Moniuszki w Opocznie. Kierujący oplem zafirą 33?letni opocznianin potrącił jadącego rowerem w tym samym kierunku 60?letniego mieszkańca Opoczna, który usiłował skręcić w lewo. Rowerzystę z ogólnymi obrażeniami oraz urazem głowy przetransportowano do szpitala w Zgierzu. Kierujący oplem był trzeźwy, rowerzyście pobrano krew do badań.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »