tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 9 marca, o godz. 15.10 w Ostrowie (gm. Opoczno) funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego fiatem uno 51–letniego Eugeniusza S. Badanie ujawniło 3,57 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Samochód trafił na parking strzeżony, zaś prawo jazdy do policyjnych akt.
* 12 marca, o godz. 22.25 w Januszewicach (gm. Opoczno) zatrzymany został 20–letni Mateusz G., kierujący fordem escortem. Mężczyzna wydmuchał 1,05 promila alkoholu.
* 13 marca, o godz. 17.10 w Sobieniu (gm. Białaczów) odnotowano rozpoczęcie sezonu motorowerowego. Niestety, odbyło się bez fanfar i wiwatów, a tylko zatrzymaniem kierującego. Policyjny patrol przyłapał 42–letniego motorowerzystę, kierującego w stanie nietrzeźwym jednośladem. Badanie ujawniło obecność 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 14 marca, o godz. 18.20 w Drzewicy, na ul. Stawowej zatrzymany został 31–letni Paweł N., kierujący alfa romeo, od którego, w trakcie kontroli, funkcjonariusze policji wyczuli alkohol. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Odmówił dmuchania w związku z czym został poddany badaniu krwi.

Nieprawidłowo
10 marca, o godz. 10.30 w Prymusowej Woli (gm. Sławno) 28–letni Łukasz D. podczas nieprawidłowego zawracania doprowadził do zderzenia z fordem, za co został ukarany mandatem.
Za blisko
10 marca, o godz. 13.15 w Żarnowie na pl. Wolności 54–letni Jan W., kierujący volkswagenem golfem nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył fiata duble. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Skutki nieostrożności
10 marca, o godz. 15.45 na drodze krajowej K–12 w Stoczkach (gm. Mniszków) kierująca nissanem primerą 24–letnia Katarzyna D., mieszkanka Piotrkowa, nie zachowała należytej ostrożności podczas wyprzedzania i doprowadziła do zderzenia z wyprzedzającym ją DAF–em. Na skutek zdarzenia kobieta utraciła panowanie nad pojazdem, który wpadł do rowu, gdzie dachował, w wyniku czego doznała wstrząśnienia mózgu oraz obrażeń ogólnych i została przetransportowana do szpitala w Piotrkowie.

Idzie wiosna
Jedną z coraz liczniejszych oznak zbliżającej się wiosny są prace polowe. Na drogach pojawiają się rozmaite maszyny rolnicze, a o ich stanie technicznym lub umiejętnościach ich operatorów wolę się nie rozwodzić. Trudno, będzie trzeba to jakoś przetrzymać i liczyć, że może uda się nam wyjść ze spotkanian bez szwanku… Niestety, nie udało się to 28–letniemu kierowcy ciężarowego renaulta, który 14 marca, o godz. 12.45 w Ogonowicach (gm. Opoczno) rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego ciągnącego kultywator. Kierujący ursusem przygotowywał się do skrętu, więc wykonał gwałtowny ruch najpierw w jedną, potem w drugą stronę i zaczął skręcać w prawo, nie zauważając, że kultywator zachwiał się. Na skutek tego urządzenie uderzyło w naczepę renaulta. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »