tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 13 stycznia, o godz. 5.35 w Opocznie na ul. Przemysłowej funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego audi A4 Radosława P. (lat 25). Badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Dziesięć minut później na jeździe na dwóch gazach przyłapany został 45–letni Marek C., którego policjanci zatrzymali w Opocznie, również na ul. Przemysłowej. Kierowca forda mondeo wydmuchał 1,28 promila alkoholu.
* Zaledwie pięć minut później funkcjonariusze policji zatrzymali w tym samym miejscu kolejnego amatora jazdy po kielichu, 56–letniego Kazimierza R., kierującego polonezem. Jak na tak wczesną porę dnia mężczyzna był mocno „zaawansowany”, wydmuchal bowiem aż 1,07 promila alkoholu.
* 13 stycznia, o godz. 8.20 w Opocznie na ul. 17 Stycznia zatrzymany został kierujący volvo 60–letni Jan Ś. Badanie urządzeniem pomiarowym ujawniło obecność 0,50 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Niespełna pół godziny później w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej zatrzymany został kierowca fiata uno, 50–letni Tadeusz B. Miernik ujawnił obecność 0,59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Również 13 stycznia, o godz. 8.30 w Opocznie, na ul. 17 Stycznia funkcjonariusze policji zatrzymali 48–letniego Arkadiusza P., kierującego s¶kodą. Badanie urządzeniem pomiarowym ujawniło obecność 0,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Pijany kierowca spowodował 13 stycznia, o godz. 16.00 kolizję w Strzelcach (gm. Mniszków), a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Nie na długo jednak, bo już o godz. 18.15 został ujęty przez policjantów w Zarzęcinie. Jak ustalono, kierujący renaultem laguną 37–letni Leszek R. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi i doprowadził do kolizji, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania badanie alkosensorem ujawniło w oddechu delikwenta obecność 1,91 promila alkoholu.

Trafiony kamieniem
10 stycznia, o godz. 16.00 w Miedznej Drewnianej (gm. Białaczów) z piaskarki wypadł kamień i uszkodził przednią szybę jadącego za nią nissana. Kierowca uszkodzonego pojazdu złożył zawiadomienie o wykroczeniu.

Potrącił na przejściu
12 stycznia, o godz. 13.30 w Opocznie na ul. Moniuszki kierujący oplem astrą 56–letni Zdzisław G. potrącił na przejściu dla pieszych 16–letnią dziewczynę. Na skutek zdarzenia poszkodowana doznała urazu uda oraz obtarcia naskórka. Po otrzymaniu pomocy medycznej została zwolniona do domu.

Śmierć na drodze
Są wypadki, których praktycznie nie da się uniknąć i do takich należy z pewnością tragiczne zdarzenie, do jakiego doszło 12 stycznia w Psarach (gm. Sławno). 12 stycznia, o godz. 17.00 kierujący audi 28–letni mężczyzna najechał na leżącego na jezdni 61–letniego człowieka, który poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy. Pojazd został zabezpieczony. Trwa postępowanie wyjaśniające wszystkie okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpił
13 stycznia, o godz. 7.40 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Leśnej kierujący fordem escortem 18–letni Krzysztof Z. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem golfem. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za szybko, za blisko
13 stycznia, o godz. 9.30 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej 30–letni mieszkaniec Jaworzna, Bartosz O., kierujący VW nie dostosował prędkości do panujących warunków oraz nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył volkswagena. Został ukarany mandatem.

Współwinni
14 stycznia, o godz. 8.15 w Studziannej (gm. Poświętne) dla dwóch pojazdów szosa okazała się zbyt wąska. Podczas wymijania 41–letni Marek B. kierujący mercedesem zderzył się z citroenem, kierowanym przez 50–letniego Marka S. Obaj panowie zostali ukarani mandatami.

Cofaj, cofaj…
14 stycznia, o godz. 16.40 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierujący oplem astrą 59–letni łodzianin Wiesław N. nie zachował należytej ostrożności podczas cofania i zderzył się z audi A4, kierowanym przez 34–letniego mieszkańca Radomia. Został za to ukarany mandatem.

Za szybko
18 stycznia, o godz. 9.35 w Psarach (gm. Sławno) kierująca fiatem uno 24–letnia Paulina O. na skutek nadmiernej prędkości, nie dostosowanej do panujących warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem, który wpadł do rowu, gdzie uległ wywróceniu. Kobieta została ukarana mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »