tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 4 grudnia, o godz. 23.30 w Sobawinach (gmina Opoczno) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 36–letniego Sławomira M., który kierował fiatem seicento. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu – wynik 2,23 promila alkoholu.
* 6 grudnia o godz. 16.00 doszło do kolizji w Tomaszówku (gmina Sławno). Kierujący renaultem mężczyzna nieprawidłowo wymijając doprowadził do zderzenia z fordem transitem kierowanym przez 39–letniego mężczyznę. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, informacje podane przez poszkodowanego umożliwiły jego ustalenie i zatrzymanie. Okazał się nim 25–letni mieszkaniec Sławna, Łukasz Ś. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu, dlatego pobrano mu krew na badań. W związku z oznakami świadczącymi o spożyciu alkoholu został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Nieprawidłowo
* 3 grudnia około godz. 11.00 na drodze wojewódzkiej nr 728 w Zakościelu (gmina Drzewica) kierujący renaultem masterem 44–letni Andrzej O. nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do zderzenia lusterkami z mercedesem. Sprawca odmówił przyjęcia mandatu, sprawę rozstrzygnie sąd.
* Tego samego dnia około godz. 13.00 nieustalony kierowaca ciężarowego samochodu z naczepą uderzył tylna częścią naczepy w toyotę yaris, prowadzoną przez kursanta jednej z opoczyńskich szkół jazdy. Sprawca nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

Pieszy na drodze
3 grudnia około godz. 19.00 w Januszewicach niebezpieczeństwo w ruchu drogowym spowodował pieszy. 44–letni Sylwester P. wtargnął na jezdnię wprost pod renaulta kangoo prowadzonego przez 52–letniego mężczyznę. Na szczęście udało się uniknąć potrącenia. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości pieszego. Okazało się, że miał 2,43 promila alkoholu.

Nie ustąpiła
6 grudnia o godz. 10.00 na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Norwida kierująca fiatem pandą 21–letnia Marta G. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z VW passatem kierowanym przez 28–letnią kobietę. Sprawczyni została ukarana mandatem.

Za blisko!
7 grudnia, o godz. 7.40 doszło do kolizji drogowej na ul. Staromiejskiej. Kierująca oplem vectrą 35–letnia Zdzisława B. nie zachowała należytej odległości za pojazdem poprzedzającym i uderzyła w tył opla vectry kierowanego przez 25–letniego Marcina B. Kobieta odmówiła przyjęcia mandatu, sprawę rozstrzygnie sąd.

Za szybko
Nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do jakiego doszło 7 grudnia o godz. 15.10 na drodze krajowej nr 12 w Januszewicach. Kierujący hondą civic 26–letni Marian S. nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka mercedesem kierowanym przez 19–letniego mężczyznę. W wyniku zderzenia obaj kierujący doznali obrażeń i zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący hondą doznał rany szarpanej twarzy oraz ogólnych potłuczeń. Kierujący mercedesem, po udzieleniu pomocy medycznej, został zwolniony do domu. Obu mężczyznom pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »