tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 24 listopada, około godz. 13.00 w Prymusowej Woli policjanci zatrzymali 57–letniego Marka G., kierującego fordem escortem. Badanie wykazało 0,46 promila alkoholu. Co więcej obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
* 24 listopada, około godz. 22.50, na drodze prowadzącej z Bukowca Opoczyńskiego do Ziębowa, policjanci zatrzymali 41–letniego Jarosława D. Mężczyzna kierował fiatem ducato pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Jednocześnie pomiar wykazał 3,65 promila alkoholu wydychanym powietrzu.
* 25 listopada, o godz. 16.40 w Drzewicy w ręce policji wpadł 32–letni Waldemar B. Mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował oplem astrą – badanie wykazało, że miał 1,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 28 listopada, o godz. 19.00 w Kraśnicy policja zatrzymała kierującego renaultem laguną 22–letniego Jarosława K, który prowadził samochód znajdując się w stanie po użyciu alkoholu – badanie dało wynik 0,24 promila.

Najechali
* 24 listopada, około godz. 13.45 w Grudzeniu Lesie kierujący fiatem ducato 32–letni Bartłomiej D. najechał na zaparkowanego VW passata.
* 27 listopada, około godz. 15.30 w Żarnowie kierujący oplem corsą 22–letni Paweł B. najechał na tył opla astry. Kierowcę astry, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, przewieziono do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu.

Uszkodził
W czasie od godz. 20.00, 23 listopada do godz. 14.00 dnia następnego nieznany kierowca uszkodził bramę wjazdową na posesję przy ul. Westerplatte w Opocznie.

Chcieli uniknąć…
* 25 listopada, o godz. 18.00 na drodze pomiędzy Wielką Wolą i Alfonsowem kierujący VW passatem 38–letni Dariusz N. zjechał do przydrożnego rowu. Jak wyjaśniał, próbował uniknąć zderzenia z pieszym prowadzącym rower. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie zastali pieszego i nie udało się również ustalić jego tożsamości. Kierującego passatem przewieziono do szpitala na obserwację.
* 27 listopada, o godz. 21.30 na drodze prowadzącej z Opoczna do Sitowej kierujący VW passatem 45–letni mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia z piaskarką, która jechała częściowo lewym pasem, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu.

Nie ustąpili
* 25 listopada, około godz. 8.50 na ul. Kwiatowej w Opocznie kierująca VW golfem 25–letnia Kamila K. nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z fordem focusem. Sprawczynię ukarano mandatem.
* 26 listopada, około godz. 18.50 w Januszewicach kierująca fiatem cinquecento 31–letnia Justyna P. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z VW passatem. Sprawczyni została ukarana mandatem.

Cofaj, cofaj…
* Nieprawidłowo wykonane cofanie było przyczyną kolizji, do jakiej doszło 26 listopada, o godz. 15.15 na ul. Dworcowej w Opocznie. Kierujący VW golfem 78–letni Wiesław R. cofając uderzył w nissana almerę. Sprawcę ukarano mandatem.

* 30 listopada, o godz. 15.15 na ul. Kopernika w Opocznie kierujący mitsubishi pajero 38–letni Dominik W. nieprawidłowo cofając doprowadził do zderzenia z VW passatem. Mężczyzna nie przyjął mandatu, sprawa trafi więc do sądu.

Za szybko
* 27 listopada, o godz. 18.15 w Owczarach (gmina Mniszków) kierujący daewoo espero 24–letni Łukasz R. nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 5 minut później na jego unieruchomione auto najechał kierujący VW passatem 20–letni Maciej R. Ukarano go mandatem.
* 28 listopada, o godz. 16.20 na ul. Staromiejskiej w Opocznie kierująca renaultem laguną 38–letnia Agnieszka S. nie dostosowała prędkości do warunków jazdy i doprowadziła do zderzenia z fiatem doblo. Ukarano ją mandatem.
* Niespełna godzinę później, we Fryszerce (gmina Poświętne) kierujący oplem 48–letni radomianin, Waldemar G. nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do zderzenia z fiatem. Sprawcę ukarano mandatem.
* 29 listopada, o godz. 6.30 w Wąglanach (gmina Białaczów) kierujący chryslerem 45–letni Andrzej S. nie dostosował prędkości do warunków jazdy i doprowadził do zderzenia z daewoo lanosem. Ponieważ nie przyjął mandatu, sprawę rozstrzygnie sąd.
* Tego samego dnia o godz. 8.10 w Wójcinie (gmina Paradyż) kierujący citroenem berlingo 37–letni kielczanin, Eryk S., nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyznę z ogólnymi obrażeniami przewieziono do szpitala.
* Pół godziny później niedostosowana do warunków drogowych prędkość była przyczyną kolizji w Żarnowie. Kierujący skodą fabią 65–letni Jan K. jadąc zbyt szybko doprowadził do zderzenia z fordem focusem. Ukarano go mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (699) z dnia 3 Grudnia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »