tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 20 października, o godz. 17.35 w Opocznie na ul. Kolberga funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego polonezem 27–letniego Marcina K. Badanie ujawniło obecność 0,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 23 października, o godz. 16.15 w Petrykozach (gm. Białaczów) policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę, 59–letniego Jana S. Mężczyzna jechał pomimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami (w tym i rowerami), a na dodatek był mocno nietrzeźwy. Badanie ujaniło obecność 2,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Cuda jednak się zdarzają. Dla większości ludzi na całym świecie 4 promile alkoholu to dawka śmiertelna. Podobno jednak ten wskaźnik nie dotyczy Polaków i Rosjan, a że jest to prawda mamy przykład. 23 października, o godz. 17.45 w Petrykozach (gm. Białaczów) funkcjonariusze policji zatrzymali rowerzystę, 36–letniego Pawła R. A potem przecierali oczy ze zdumienia, gdy na urządzeniu pomiarowym pojawił się wynik badania poziomu alkoholu – 4,02 promila. Pozostawimy sprawę bez komentarza, bo zwyczajnie brak nam słów…
* 23 października, o godz. 23.45 w Brzustówku (gm. Opoczno) funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli 15–letniego motorowerzystę. Ponieważ poczuli od niego woń alkoholu, poddali go badaniu. Smarkacz wydmuchał 0,34 promila. Po wykonaniu niezbędnych czynności funkcjonariusze przekazali chłopaka rodzicom. Sprawa będzie miała jednak swój ciąg dalszy. A tak przy okazji co dzieciak robił o tej godzinie na dworze, gdzie w tym czasie byli jego rodzice i kto mu udostępnił alkohol?
* 24 października, o godz. 2.10 w Mniszkowie funkcjonariusze policji zatrzymali nietrzeźwego 50–letniego rowerzystę, Tadeusza B. Badanie ujawniło obecność 2,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Piją i chodzą
24 października, o godz. 22.50 w Paszkowicach (gm. Żarnów) 59–letni pieszy, będący w stanie nietrzeźwym (2,00 promila) wszedł wprost pod nadjeżdżającego volkswagena. Jak zazwyczaj bywa w takich przypadkach, anioł stróż czuwał nad pijanym i w zasadzie nic mu się nie stało. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym będzie odpowiadał przed sądem.

Cofaj, cofaj…
* 21 października o godz. 19.30 w Opocznie a ul. Kolberga nieznany dotychczas kierujący podczas nieprawidłowego cofania doprowadził do zderzenia z oplem corsą. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.
* 24 października, o godz. 14.00 w Petrykozach (gm. Białaczów) 59–letnia Krystyna S. nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania i doprowadziła do zderzenia z zaparkowanym daewoo lanosem. Została za to ukarana mandatem.

Zerwał
23 października, o godz. 9.45 w Drzewicy na ul. Kolejowej kierujący scanią 32–letni Wojciech P. zerwał linię telekomunikacyjną, która z kolei uszkodziła hondę civic oraz niessana primerę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
23 października, o godz. 19.00 w Woli Załężnej (gm. Opoczno) kierujący citroenem xarą picasso 19–letni Marcin J. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia ze s¶kodą octavią, za co został ukarany mandatem.

Odważny inaczej
23 października, o godz. 16.00 w Opocznie na ul. Zjazdowej nieznany kierujący uderzył w zaparkowanego daewoo espero, należącego do 41–letniej kobiety. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia. Ciekawe, dlaczego?

Zwierzęta na drodze
23 października, o godz. 21.45 w Kamieniu (gm. Sławno) kierujący seatem cordobą 53–letni mężczyzna najechał na jelenia, który nagle wtargnął na jezdnię. Jeleń przeżył, choć nie wiemy, w jakiej jest kondycji. Wiemy natomiast, że samochód został uszkodzony.

Stworzył zagrożenie
24 października, o godz. 16.20 w Mniszkowie nieznany kierujący volkswagenem touranem stworzył zagrożenie w ruchu drogowym w ten sposób, że uniemożliwił zakończenie wyprzedzania wykonywanego kierowcę VW passata.

Potrącił pieszego
Niestety, wciąż jeszcze nie przestawiliśmy się na czas jesienno–zimowy i zapominamy, że nad ranem i coraz wcześniejszym popołudniem jest już ciemno, a wokół panują mgły, mżawki itp. ograniczające widoczność. Piesi i rowerzyści są dla kierowców niewidoczni, tym bardziej, gdy nie posiadają ani latarek, ani odzieży odblaskowej. Coraz częściej więc będzie dochodzić do tego typu zdarzeń, jeśli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego sami nie nie zadbają o własne bezpieczeństwo.
26 października, o godz. 5.30 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej 21–letni Krzysztof K. przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i wszedł prosto pod nadjeżdżające volvo. Kierowca, chcąc uniknąć potrącenia pieszego, wykonał gwałtowny manewr, w wyniku czego uderzył w jadącą z przeciwka mazdę. Mimo próby uniknięcia, doszło do potrącenia pieszego, który doznał złamania kości podudzia i urazu głowy. Poszkodowanego przetransportowano do szpitala.

Nieprawidłowo
26 października w Opocznie, na ul. 1 Maja 22–letni Andrzej O. kierujac mercedesem podczas nieprawidłowego skrętu w lewo zderzył się z oplem vectrą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »