tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 6 sierpnia o godz. 16.20 w Kamieniu (gm. Sławno) funkcjonariusze policji zatrzymali 51–letniego pijanego rowerzystę, Władysława K. Badanie ujawniło obecność 2,90 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 9 sierpnia, o godz. 3.00 w Radzicach Małych (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali 28–letniego mieszkańca gm. Opoczno, Pawła G., który w stanie nietrzeźwym kierował fiatem punto. Badanie ujawniło obecność 1,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 10 sierpnia o godz. 13.05 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej zatrzymany został pijany motorowerzysta, 36–letni Andrzej M. Mężczyzna przewrócił się na jezdni, bo widocznie wypity alkohol nie pozwolił mu zapanować nad pojazdem. Badanie ujawniło obecność 2,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mimo to jeszcze żądał pobrania krwi do badań.

Piją i chodzą!
O tym, że również pijani piesi są potencjalnymi sprawcami zdarzeń drogowych pisałam nie dalej, jak w ubiegłym tygodniu. No i dziś mamy dwa przykłady na to, że nietrzeźwy pieszy może stać się zarówno ofiarą, jak i sprawcą zdarzeń.
* 5 sierpnia około godz. 21.00 w Opocznie w przy skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Krasickiego 45–letni Artur K. stojący w grupie nieznanych osób nagle zachwiał się i przewrócił na przejeżdżającego volkswagena passata, kierowanego przez 25–letniego opocznianina. Pieszy, od którego wyraźnie było czuć woń alkoholu, został przetransportowany z obrażeniami ogólnymi do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.
* 8 sierpnia, o godz. 21.35 w Opocznie na ul. Staromiejskiej nietrzeźwy 68–letni Tadeusz K. idący nieprawidłową stroną drogi doprowadził do kolizji z kia. Pieszy wydmuchał ponad promil alkoholu, kobieta była trzeźwa. Ponieważ mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa będzie miała swój epilog w sądzie.

Nie ustąpiła
7 sierpnia o godz. 9.00 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Perzyńskiego kierująca volvo 49–letnia Krystyna G. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z audi, kierowanym przez 47–letniego opocznianina. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Zwierzęta na drodze
8 sierpnia o godz. 9.05 w Bukowcu Opoczyńskim na drodze wojewódzkiej nr 726 kierujący skodą felicią 47–letni Krzysztof K. najechał na sarnę, która nagle wyskoczyła na jezdnię. Na szczęście dla obu stron ta kolizja skończyła się bez większych obrażeń.

Za blisko
* 9 sierpnia o godz. 16.35 w Wąglanach (gm. Białaczów) kierujący mercedesem 21–letni Michał K. nie zachował należytej i bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył renaulta. Kierowca mercedesa doznał otarcia naskórka, zaś jego 26–letni pasażer obrażeń ogólnych. Po otrzymaniu pomocy medycznej zostali zwolnieni do domu. Po zakończeniu czynności pojazdy oddano właścicielom.

Zjechał
* 10 sierpnia o godz. 12.25 w Skroninie (gm. Białaczów) kierowca forda focusa, 32–letni Szymon M., na łuku drogi zjechał na drugi pas ruchu i doprowadził do zderzenia z audi 80. Na skutek zdarzenia urazu kręgosłupa i stłuczenia głowy doznał kierowca audi. Został przetransportowany od szpitala.

Wymusił
10 sierpnia, o godz. 15.00 w Bukowcu Opoczyńskim 57–letni Kazimierz H. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z seatem cordobą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »