tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 10 czerwca, o godz. 17.00 w Drzewicy na pl. Wolności zatrzymany został kierujący volkswagenem golfem 31–letni Mariusz S. Badanie ujawniło obecność 0,59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
* Nieco ponad dwie godziny później w Kraszkowie (gm. Opoczno) funkcjonariusze policji zatrzymali 70–letniego Józefa W., kierującego ciągnikiem rolniczym pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania pojazdami. Na dodatek, jak wykazało badanie, mężczyzna nie zmienił nawyków i kierował w stanie po użyciu alkoholu (wydmuchał 0,50 promila).
* 12 czerwca, o godz. 22.30 w Opocznie na ul. 17 Stycznia policjanci zatrzymali 30–letniego opocznianina Dariusza S., kierującego seatem ibizą. Badanie ujawniło obecność 2,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd odholowano na parking strzeżony, zaś kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
* 13 czerwca, o godz. 9.10 w Brzustowcu (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali 39–letniego Dariusza K. Mężczyzna kierował volkswagenem passatem mimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie ujawniło obecność 1,41 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 14 czerwca o godz. 3.40 w Małych Końskich (gm. Mniszków) zatrzymany został kierujący oplem 54–letni Tadeusz O. Badanie ujawniło obecność 0,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za blisko
11 czerwca, o godz. 11.30 w Opocznie na ul. 17 Stycznia kierujący mercedesem 30–letni Lechosław S. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył fiata punto. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie opanowała
Zrobiło się ciepło i na ulicach i drogach osiedlowych pojawia się coraz więcej bardzo młodych ludzi na wszelkiego rodzaju motorynkach i motorowerach. Są to najczęściej świeżo pasowani kierowcy, którym, co tu ukrywać, brak jeszcze doświadczenia, a w przypadku młodych chłopców także rozsądku. Dlatego dorośli powinni wykazywać się zwiększoną przezornością i myśleniem, by chronić tych nastolatków. Ale nie zawsze się to udaje…
11 czerwca, o godz. 14.20 w Paradyżu, na drodze krajowej K–74 (sic!) na skutek zablokowania się kierownicy motoroweru kierująca pojazdem 15–latka utraciła nad nim panowanie i uderzyła w barierkę rozdzielającą jezdnię od chodnika. W następstwie tego motorower przewrócił się, a dziewczyna doznała ogólnych potłuczeń i została przetransportowana do szpitala na obserwację.

Nie dostosował
14 czerwca, o godz. 9.00 w Paradyżu, na ul. Koneckiej kierujący nissanem primerą 32–letni Tomasz Z. nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym scania. Na skutek zdarzenia bardzo poważne obrażenia odniósł kierowca samochodu osobowego, którego przetransportowano do szpitala w Bełchatowie, a dwoje rannych pasażerów przewieziono do szpitala w Opocznie: 21–letniego łodzianina ze złamanymi rękoma oraz urazem kręgosłupa oraz 19–letnią dziewczynę z połamanymi żebrami i również urazem kręgosłupa. Oboje doznali też obrażeń ogólnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »