tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 26 maja w Strzelcach (gm. Mniszków) o godz. 16.50 funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego volkswagenem passatem 53–letniego Sławomira M. Badanie ujawniło obecność 1,11 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 28 maja, o godz. 23.00 w Opocznie, na ul. Słowackiego policjanci z drogówki wykluczyli z ruchu drogowego 21–letniego Pawła B., kierującego w stanie po spozyciu alkoholu fordem mondeo. Badanie ujawniło 0,27 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

* Bez prawka
26 maja, o godz. 15.30 w Mniszkowie kierujący fiatem palio 19–letni Przemysław K. nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając nie zdołał opanować pojazdu i uderzył w ogrodzenie posesji. Został zatrzymany przez policjantów i wtedy się okazało, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Został ukarany mandatem.

A to historia
28 maja o godz. 12.30 w Opocznie, na ul. Perzyńskiego kierujący koparkoładowarką 43–letni Janusz R. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na stojącego przy przejściu dla pieszych forda mondeo, kierowanego przez 21 – latka. I choć jest to tylko zwykła kolizja, to jednak nie zazdrościmy emocji, jakich bez wątpienia musiał doznać poszkodowany.

Nieprawidłowo i za szybko
* 28 maja, o godz. 16.10 w Krasiku (gm. Paradyż) na drodze krajowej nr 74 kierujący peugeotem partnerem 48–letni Wacław W. podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia ze s¶kodą octavią. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 29 maja, o godz. 22.50 w Tomaszówku (gm. Sławno) kierujący mazdą 20–letni Sebastian Sz., z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, na skutek czego wpadł do rowu.
* 30 maja, o godz. 0.30 na drodze z Opoczna do Bukowca Opoczyńskiego kierujący volkswagenem golfem 18–letni Karol W. podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego wpadł do rowu, gdzie dachował. Poszkodowana została 17–letni pasażerka, którą z obrażeniami ogólnymi przetransportowano do szpitala.
* 31 maja o godz. 15.25 w Solcu (gm. Paradyż) kierujący audi A4 Dariusz K. (lat 41) podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia ze scanią, kierowaną przez 30–letniego mężczyznę. Sprawca kolizji, w wyniku której uszkodzeniu uległo również ogrodzenie jednej z posesji, został ukarany mandatem.

Chciał uniknąć?
* 30 maja, o godz. 2.30 w Brzuzie (gm. Drzewica) kierujący fordem mondeo 19–latek w celu uniknięcia zderzenia z niezidentyfikowanym pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka, zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył jazdę w rowie.

Nie dostosował
* 31 maja, o godz. 13.13 (wyjątkowo dokładny i pechowy czas) w Wygnanowie (gm. Opoczno) kierujący volkswagenem transporterem 25–letni Artur K. nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na tył renaulta laguna, kierowanego przez 24–letnią kobietę, którą, ze względu na zaawansowaną ciążę, przetransportowano do szpitala na obserwację.

Nie ustąpił
* 31 maja, o godz. 16.20 w Bielowicach (gm. Opoczno) kierujący volkswagenem passatem 20–letni Kamil F. podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka motorowerem. Na skutek zdarzenia 29–letni motorowerzysta został przetransportowany do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »