tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 19 maja, o godz. 22.40 w Opocznie na skrzyżowaniu ul. Perzyńskiego z pl. Kilińskiego funkcjonariusze policji zatrzymali 20–letniego rowerzystę, Grzegorza Z. Badanie ujawniło obecność 1,83 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Jazda na dwóch gazach jest domeną nie tylko Polaków, ale i obywateli innych krajów. 19 maja, o godz. 23.40 policjanci z komisariatu w Drzewicy zatrzymali w Werówce 36–letniego Bułgara, który pijany (1,87 promila) kierował renaultem. W samochodzie, oprócz niego, przebywało dziecko. Naprawdę trzeba nie mieć ani kropli oleju we łbie, żeby ryzykować życiem dziecka. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, a następnie został postawiony przed sądem w trybie 24–godzinnym.
* Podobno na naukę nigdy nie jest za późno. Przekonał się o tym w samo południe 20 maja 66–letni mężczyzna, który jadąc na dwóch gazach nie zdołał opanować samochodu i wylądował w rowie w terenie niezabudowanym w Woli Załężnej (gm. Opoczno). Kazimierz P. wydmuchał 1,87 promila alkoholu. Miejmy nadzieję, że ta nauczka odstręczy go od siadania za kółkiem po kielichu.
* 20 maja, o godz. 22.10 w Dzielnej (gm. Opoczno) na drodze krajowej nr 12 funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego oplem astrą 40–letniego Artura D. Badanie ujawniło obecność 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 23 maja, o godz. 17.40 w Dzielnej (gm. Opoczno) zatrzymany został rekordzista tygodnia, 27–letni Paweł G. Badanie ujawniło aż 3,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie był to pierwszy tego rodzaju wybryk. Jak się bowiem okazało, zasiadł on za kierownicą poloneza pomimo obowiązującego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami! Kodeks karny przewiduje za to w warunkach recydywy karę do 3 lat pozbawienia wolności. I chyba nie ma co liczyć na pobłażliwość sądu.
* 24 maja, o godz. 7.30 w Drzewicy na pl. Narutowicza zatrzymany został 66–letni Witold C., który w stanie nietrzeźwym kierował toyotą avensis. Badanie ujawniło obecność 0,74 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 23.40 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej funkcjonariusze policji zatrzymali mieszkańca pow. rawskiego, 29–letniego Rafała G. Mężczyzna nie tylko, że kierował pojazdem bez tablic rejestracyjnych, to czynił to po kilku głębszych. Badanie ujawniło obecność 1,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawdzą
25 maja, o godz. 22.40 w Szadkowicach (gm. Sławno) podczas kontroli drogowej zachowanie 24–letniego opocznianina wzbudziło w policjantach podejrzenie, że kieruje pojazdem w stanie pod wpływem środków odurzających. Aby potwierdzić (lub wykluczyć) słuszność tego podejrzenia, od mężczyzny pobrana została krew do badań.

Dziurawe drogi
Jeszcze nie wszędzie drogowcy zdołali połatać pozimowe dziury w jezdniach, a tu już powstają nowe. Pogoda chyba się zawzięła i robi, co może, by niszczyć naszą infrastrukturę.
20 maja, o godz. 14.00 w Prymusowej Woli (gm. Sławno) kierujący hondą 40–letni mieszkaniec gm. Opoczno najechał na wyrwę i uszkodził sobie obręcz przedniego koła i tylną oponę.

Pechowiec
Nie dla wszystkich „oczko” jest szczęśliwe. Przekonał się o tym 47–letni kierowca scanii, która 21 maja dwukrotnie została poszkodowana, i to w przeciągu kilku minut.
21 maja o godz. 8.20 w Klinach (gm. Opoczno) na drodze krajowej nr 12 kierujący volkswagenem vento 32–letni Rafał C. podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia ze scanią, za co został ukarany mandatem. Kilka minut później na tył scanii najechał fiat punto, kierowany przez 68–letniego Antoniego B.

Odważny inaczej
W nocy z 21 na 22 maja w Opocznie na ul. Skłodowskiej–Curie nieznany kierujący najechał na zaparkowanego volkswagena passata, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Potrącona na chodniku
22 maja, o godz. 19.10 w Drzewicy na pl. Narutowicza 47–letnia Bułgarka, idąca chodnikiem została potrącona przez czerwony samochód nieznanej marki. Sprawca potrącenia oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanej pomocy. Na szczęście kobieta nie ucierpiała zbyt mocno – po otrzymaniu pomocy ambulatoryjnej mogła udać się do domu.

A to ciekawe
Kolizja, do jakiej doszło 23 maja, o godz. 1.50 w Januszewicach (gm. Opoczno) u zbiegu dróg K–12 i W–713 nie różni się specjalnie od innych. Po prostu 20–letni Piotr W., kierujący oplem astrą, podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z oplem vectrą, kierowanym przez 21–letnią mieszkankę Grudziądza, za co został ukarany mandatem. Ciekawa jest jednak zupełnie nieoczekiwana reakcja kierowcy i pasażerów holowanego przez vectrę nissana, którzy… zbiegli z miejsca zdarzenia, porzucając pojazd. Nissan trafił więc na policyjny parking strzeżony.

Zwierzęta na drodze
Czasami pod jadące samochody wpadają dziko żyjące zwierzęta. Wszak nie mają opiekunów, którzy zadbaliby o ich bezpieczeństwo. Ale dość często do rozmaitych zdarzeń drogowych dochodzi z udziałem zwierząt, którym ludzie taką opiekę powinni zabezpieczyć, np. krów i psów. 23 maja, o godz. 20.05 w Bronowie (gm. Żarnów) pod nadjeżdżającą hondę civic wpadł pies. Właściciel czworonoga został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (672) z dnia 28 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »