tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

W okresie od 4 do 10 lutego na drogach powiatu wydarzył się jeden wypadek, w którym obrażenia odniosła jedna osoba. Odnotowano cztery kolizje, zatrzymano też czterech nietrzeźwych kierujących. Największe zagrożenie, zwłaszcza dla siebie samych, spowodowali w tym tygodniu nietrzeźwi piesi.

Piją i jeżdżą!
* 5 lutego około godz. 17.20 w Libiszowie policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierującego oplem vectrą 30-letniego mieszkańca Opoczna, którego wygląd i zachowanie świadczyły o spożyciu alkoholu. Mężczyzna odmówił jednak badania alkomatem. Pobrano mu krew do badań.
* 40 minut później w Mniszkowie w ręce policji wpadł nietrzeźwy kierujący seatem ibizą. Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni mieszkaniec Jawora miał 1,96 promila.
* 9 lutego o godz. 8.50 na ul. Piotrkowskiej w Paradyżu policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 44-letni mieszkaniec Kazimierzowa (gmina Paradyż) wydmuchał 3,35 promila.
* Tego samego dnia o godz. 16.45 na ul. Lipowej w ręce policji wpadł nietrzeźwy kierujący passatem. Badanie wykazało, że 43-letni opocznianin miał 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Najechał na leżącego
4 lutego doszło do wypadku w Woli Załężnej. Kierujący VW transporterem 49-letni mieszkaniec Woli Załężnej najechał na leżącego na jezdni 50-latka, także mieszkańca tej miejscowości. Mężczyznę ze złamaniem lewej nogi oraz ogólnymi potłuczeniami przewieziono do szpitala w Opocznie. Pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.

Ustalą
W miniony piątek o 4.00 rano w Kolonii Jawor (gmina Mniszków) na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn doszło do zderzenia dwóch ciągników siodłowych DAF kierowanych przez 43-letniego mieszkańca powiatu radomskiego i 49-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ustalenie sprawcy kolizji. Wniosek o ukaranie skierowano do sądu grodzkiego.

Zwierzęta na drodze
5 lutego około godz. 10.00 doszło do kolizji drogowej w Kunicach (gmina Sławno). Kierujący renaultem kangoo 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego potrącił psa, który wybiegł na jezdnię. Jak ustalono, właścicielką zwierzęcia jest 62-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego. Trwają czynności w tej sprawie.

Nietrzeźwy wtargnął
5 lutego około godz. 17.30 w Małoszycach (gmina Poświętne) kierujący renaultem kangoo 35-letni mieszkaniec Odrzywołu potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. 44-letni mieszkaniec Małoszyc nie doznał obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,52 promila.

Nie ustąpił
10 lutego doszło do kolizji w Idzikowicach. Około godz. 8.15 kierujący skodą octavią 28-letni mieszkaniec Kruszewca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z autobusem mercedes kierowanym przez 59-letniego mieszkańca Woli Załężnej. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, o ukaraniu sprawcy zdecyduje sąd grodzki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »