tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 4 grudnia o godz. 18.30 w Mniszkowie funkcjonariusze policji zatrzymali 24-letniego rowerzystę, Roberta K. Ponieważ wyczuwalna od niego była wyraźnie woń alkoholu a mężczyzna odmówił dmuchania w balonik, poddano go badaniu krwi.
* 5 grudnia o godz. 20.40 w Opocznie na ul. Norwida policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 30-letniego Radosława S., który w stanie nietrzeźwym kierował fordem sierrą. Nie był to jego pierwszy raz, miał już bowiem orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami, którym - jak widać - najwyraźniej się nie przejmował. Od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.
* 6 grudnia o godz. 14.50 w Kruszewcu (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali 58-letniego motorowerzystę, Stanisława R. Jechał w stanie nietrzeźwym (1,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) pojazdem bez tablic rejestracyjnych i bez polisy OC. Powiadomiono o tym fakcie fundusz gwarancyjny.
* Tego samego dnia, o godz. 13.20 policjanci z komisariatu w Drzewicy zatrzymali w miejscu zamieszkania 46-letniego Henryka B., który nieco wcześniej, w Małoszycach (gm. Poświętne), na skrzyżowaniu dróg uderzył w mazdę 323. Pan Henio porzucił swój skuter i uciekł z miejsca zdarzenia. Ponieważ odmówił dmuchania w balonik, poddano go badaniu krwi.
* Dawno temu w radio nadawana była audycja pt. „Wesoły autobus”. My mamy inną wersję - wesoły maluch... 7 grudnia o godz. 22.20 w Sitowej policjanci z drogówki, jadący we wspólnym patrolu z funkcjonariuszem SOK, zatrzymali fiata 126p, kierowanego przez 19-letniego Artura S. Badanie ujawniło obecność 1,81 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W maluchu funkcjonariusze zauważyli jeszcze dwoje nieletnich pasażerów, których zachowanie wskazywało, że również są w stanie nietrzeźwym. I faktycznie: 17-latek wydmuchał 0,86 promila alkoholu, zaś, o zgrozo, 15-latek - 0,82 promila. Małolaty trafiły do swoich rodziców, którzy (miejmy nadzieję) trochę przykrócą im cugli.
* 8 grudnia w Opocznie na ul. Kuligowskiej policjanci zatrzymali o godz. 15.40 pijanego rowerzystę, 33-letniego Artura P. Badanie ujawniło obecność aż 2,92 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ostre hamowanie
O tym, jak niektórzy kierowcy myślą, że są jedynymi na drodze, nie musimy chyba nikogo przekonywać, przecież wszyscy choć raz kogoś takiego spotkali. I każdy miał okazję przekonać się, jak bardzo niebezpieczni są tacy kierowcy.
Tym razem 3 grudnia, w Ruszenicach (gm. Żarnów), o godz. 16.20 doświadczył tego na własnej skórze 17-letni motorowerzysta, Damian T., który najechał na tył volkswagena passata w chwili, gdy ten nagle zahamował w miejscu niedozwolonym (przystanek autobusowy). W wyniki zdarzenia motorowerzysta doznał złamania prawej nogi i został przetransportowany do szpitala. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP.

Nie bał się?
No, nie wiem. Ja tam boję się zbyt bliskiego kontaktu z większymi czy to ciężarówkami, czy też pociągami. A 24-letni Michał K. się nie bał... 4 grudnia o godz. 17.40 w Werówce (gm. Drzewica) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym nie dostosował się do znaku stop i sygnalizacji świetlnej i uderzył s¶kodą felicią w bok lokomotywy pociągu towarowego relacji Toruń - Skarżysko-Kamienna. Na skutek zdarzenia niegroźnych obrażeń ciała doznał 62-letni pasażer s¶kody, któremu udzielono pomocy medycznej na miejscu. Sprawdzono trzeźwość uczestników zdarzenia. Zarówno kierowca samochodu, jak i 54-letni maszynista byli trzeźwi. Tor był wyłączony z ruchu do godz. 21.40. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP.

Cofaj, cofaj…
Nie ma tygodnia, byśmy nie pisali o fatalnych skutkach nieprawidłowego cofania. Najwyraźniej ten manewr wciąż powoduje sporo trudności niektórym kierowcom. 4 grudnia o godz. 10.15 w Feliksowie (gm. Paradyż) na drodze krajowej nr 74 kierujący ciężarowym volvo 58-letni Andrzej R. podczas cofania doprowadził do zderzenia z oplem astrą.

Nieprawidłowo
* Wieczorem 4 grudnia w Ziębowie (gm. Opoczno) kierujący oplem astrą 21-letni Paweł K. podczas nieprawidłowego omijania najechał na stojącego fiata brava. Mężczyzna miał trochę więcej pecha, niż to zwykle bywa w takich przypadkach, albowiem uszkodzony przez niego samochód okazał się być nieoznakowanym policyjnym radiowozem, co spowodowało, że policjanci musieli powiadomić przełożonych i prokuratora. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP.
* 7 grudnia w Opocznie na ul. Krasickiego, o godz. 11.40 kierująca citroenem 48-letnia Ewa C. podczas nieprawidłowego wymijania doprowadziła do zderzenia z peugeotem. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 17.10 w Klinach (gm. Opoczno) kierujący audi A4 Mariusz F. (lat 27) podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z ciężarowym renaultem premium z naczepą.

Niezły ptaszek
Czasami zastanawiamy się, czy ludzka głupota ma jakieś granice. I dochodzimy do wniosku, że najwyraźniej nie…
5 grudnia w Solcu (gm. Parady) na drodze krajowej nr 74 kierujący chryslerem 45-letni mieszkaniec Poznania, Wojciech G. przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Brawurowa jazda zakończyła się na betonowym słupie telekomunikacyjnym. Dopiero wtedy funkcjonariusze przekonali się, dlaczego gość uciekał - nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Prawo jazdy stracił kilka lat wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwym. A jakoś mu się nie chciało ponownie zdawać egzaminu, więc jeździł bez prawka. I bynajmniej nie był to jego jedyny grzeszek. Nie miał też ani OC, ani ważnego badania technicznego pojazdu. Trochę mu się nazbierało… Za to wszystko odpowie przed sądem.

Za szybko
6 grudnia o godz. 17.20 w Dzielnej (gm. Opoczno) na drodze krajowej K-12 kierujący ciężarowym DAF-em z naczepą 33-letni Maciej S. nie dostosował prędkości do warunków i zakończył swą jazdę w przydrożnym rowie. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

To nie pierwszy
To nie jest pierwszy raz, gdy na drodze wojewódzkiej nr 726 dochodzi do tego typu wypadków… Rano, 7 grudnia w Bukowcu Opoczyńskim kierujący niezidentyfikowanym pojazdem podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z renaultem laguną, kierowanym przez 21-letnią kobietę. Na skutek zdarzenia laguna uderzyła w przydrożne drzewo. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP.

Potrąciła pieszą
7 grudnia o godz. 16.25 w Opocznie na ul. Moniuszki, na przejściu dla pieszych została potrącona 77-letnia kobieta, którą z ogólnymi potłuczeniami przetransportowano do szpitala. Kobieta przechodziła z prawej strony na lewą, a potrącił ją peugeot 206, którym kierowała 27-letnia Joanna J.

Potrącił pieszego
Również 7 grudnia, o godz. 22.40 w Januszewicach kierujący niezidentyfikowanym dotychczas pojazdem potrącił na prostym odcinku drogi prawdopodobnie prowadzącego rower lewym poboczem 23-letniego Krzysztofa K. Mężczyzna doznał złamania nogi i ogólnych potłuczeń. Został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »