tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 6 sierpnia, około godz. 19.20, w Gawronach (gmina Sławno) policjanci zatrzymali rowerzystę. Skontrolowany, 50?letni Sylwester B. wydmuchał 0,21 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 20.00, w Zachorzowie (gmina Sławno) w ręce mundurowych wpadł 65?letni Stanisław D. W jego organizmie wykryto 1,97 promila alkoholu.
* 8 sierpnia, około godz. 18.30, na ul. Kilińskiego w Drzewicy, funkcjonariusze wykluczyli z ruchu drogowego kolejnego cyklistę z promilami. Zatrzymany 59?letni Józef Z. wydmuchał aż 2,62 promila alkoholu.
* Niespełna dwie godziny później, około godz. 20.20 na ul. Kossaka w Opocznie skontrolowano stan trzeźwości kolejnego rowerzysty, 57?letniego Jana S. Ten miał w organizmie 1,28 promila alkoholu.
* W nocy z 9 na 10 sierpnia, około godz. 1.15, nietrzeźwy 17?latek doprowadził do kolizji. Do zdarzenia doszło na parkingu przed dyskoteką w Wójcinie. Chłopak, choć nie miał prawa jazdy, wsiadł za kierownicę VW forda fiesty i uderzył w VW sharana należącego do 24?latki. Okazało się ponadto, że był pijany. W jego organizmie wykryto 2,05 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 7.00, kolejny nietrzeźwy kierowca doprowadził do zdarzenia drogowego w Poświętnem. Kierujący bmw 27?letni Dominik L. wjechał do rowu uszkadzając pojazd. Badanie stanu trzeźwości ujawniło, że miał w organizmie 1,97 promila alkoholu.
* Nietrzeźwość kierującego, a także nadmierna prędkość były przyczyną wypadku, do którego doszło 7 sierpnia na drodze pomiędzy Wąglanami a Ostrowem. Około godz. 18.40 kierujący volvo V40, 47?letni Sławomir P. nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Wpadł w poślizg tracąc panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Kierowca, a także 34?letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitala w Opocznie, gdzie w związku z podejrzeniami o nietrzeźwość kierującemu pobrano krew do badań.

Podczas wymijania
5 sierpnia, około godz. 13.20, na ul. Waryńskiego w Opocznie, kierujący VW transporterem 50?latek podczas wymijania doprowadził do zderzenia z fiatem fiorino kierowanym przez 27?latka.

Uwaga na roboty
Do nietypowego zdarzenia doszło 6 sierpnia, około godz. 21.15, w Małoszycach (gmina Poświętne). Wykonujący prace budowlane na koparce 33?letni Zbigniew G. wypchnął na drogę kamień. Usiłując uniknąć wjechania w przeszkodę 41?letni kierowca renaulta megane zjechał na pobocze.

Nie ustąpił
6 sierpnia, w godzinach nocnych, w Różannie (gmina Opoczno) kierujący hondą 27?letni Sylwester P. wymuszając pierwszeństwo przejazdu doprowadził do zderzenia z fordem transitem kierowanym przez 40?latka.

Wyjaśnią
Nie ustalono jeszcze przyczyn groźnego zdarzenia, do jakiego doszło 8 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Leśnej w Opocznie. Kilka minut po godz. 18.00 kierowca opla vectry potrącił 38?letnią rowerzystkę, która, prawdopodobnie, nieprawidłowo przejeżdżała przez jezdnię, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala, skąd po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. Kierowcę vectry ustalono, okazał się nim 26?letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dachował w rowie
9 sierpnia, około godz. 17.30, na ul. Sikorskiego w Drzewicy kierujący VW golfem 65?letni Jerzy M. z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu, gdzie dachował. Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Łodzi. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Uderzył i odjechał
11 sierpnia, w godzinach od 7.50 do 14.40 nieznany sprawca uderzył swoim zielonym autem w zaparkowaną toyotę yaris należącą do 69?latki i odjechał z miejsca zdarzenia.

Zawadził o konary
Nietypowe zdarzenie miało miejsce 11 sierpnia, około godz. 13.30, w Kozłowcu (gmina Poświętne). Kierujący ciężarowym mercedesem benzem 39?letni Tomasz K. podczas jazdy zawadził o konar drzewa. W efekcie całe drzewo przewróciło się na domek letniskowy uszkadzając go.

Zwierzęta na drodze
11 sierpnia, około godz. 20.00, w Miedznej Drewnianej (gmina Białaczów) kierujący oplem vectrą 26?latek uderzył w psa, który wtargnął na jezdnię. Właściciela zwierzęcia ukarano mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (892) z dnia 15 Sierpnia 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »