tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Miniony tydzień okazał się wyjątkowo bezpieczny na drogach naszego powiatu. W policyjnych statystykach nie odnotowano w tym okresie żadnego wypadku, a tylko jedną niegroźną kolizję. Prawdziwą plagą okazali się jednak nietrzeźwi kierowcy, zwłaszcza rowerzyści.

Piją i jeżdżą!
* 12 czerwca, około godz. 9.30, na ul. Krasickiego w Opocznie policjanci zatrzymali kierowcę forda focusa, 43?letniego Jarosława S. i zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał 0,77 promila alkoholu w organizmie.
* Tego samego dnia, kilka minut po godz. 15.00, w Libiszowie (gmina Opoczno) policjanci wykluczyli z ruchu drogowego nietrzeźwego cyklistę, 27?letniego Przemysława G. Mężczyzna miał 1,21 promila alkoholu w organizmie.
* Godzinę później, kwadrans po godz. 16.00, w Bukowcu Opoczyńskim (gmina Opoczno) w ręce policji wpadło aż trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistą tego tygodnia okazał się 49?letni Sławomir C. Mężczyzna był kompletnie pijany, w jego organizmie badanie wykazało obecność aż 3,29 promila alkoholu. Towarzyszący mu 32?letni Paweł M. wydmuchał 1,51 promila. W stanie po użyciu alkoholu znajdował się trzeci z zatrzymanych mężczyzn, 28?letni Dominik K., u którego badanie ujawniło obecność 0,23 promila alkoholu.
* Również 12 czerwca, kilka minut przed godz. 17.00, w Trojanowicach (gmina Żarnów) zatrzymano 35?letniego Romana P., który usiłował jechać rowerem mając w organizmie aż 2,94 promila alkoholu.
* 45 minut później, w Dorobnej Woli (gmina Paradyż) zatrzymano 26?letniego Karola W., rowerzystę z 2,45 promila alkoholu w organizmie.
* 14 czerwca, około godz. 18.00, w Stawowicach (gmina Paradyż) policjanci skontrolowali stan trzeźwości kolejnego rowerzysty, 51?letniego Władysława T. Wynik ? 2,79 promila alkoholu.
* Dokładnie taki sam wynik badania uzyskał godzinę później, w Skroninie (gmina Białaczów) 43?letni rowerzysta, Witold J.

Potrąciła pieszą
Zdarzenie drogowe z udziałem pieszej, na szczęście niegroźne w skutkach, miało miejsce 15 czerwca, 25 minut po północy, w Bratkowie (gmina Sławno). Kierująca oplem astrą 19?letnia Izabela I. nie zachowała ostrożności podczas cofania i uderzyła 54?letnią kobietę. Pieszej nic się nie stało, sprawczyni odpowie za spowodowanie kolizji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (884) z dnia 20 Czerwca 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »