tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
Miniony tydzień nie należał do bezpiecznych ? na drogach naszego powiatu doszło do kilku wypadków i kolizji. Wielu z nich można było uniknąć przy zachowaniu ostrożności, a przede wszystkim trzeźwości. Pijani uczestnicy ruchu drogowego ? kierowcy, rowerzyści i piesi ? w andrzejkowy weekend dali się we znaki. Okazali się prawdziwą plagą ostatnich dni.
* 27 listopada, około godz. 16.30, w Szadkowicach (gmina Sławno) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 37?letniego Krzysztofa N. Badanie wykazało, że miał w organizmie 1,78 promila alkoholu.
* 29 listopada, około godz. 15.30, w Paradyżu w ręce policji wpadł 65?letni Jacek K., który w stanie nietrzeźwości jechał rowerem. Wydmuchał 0,77 promila alkoholu.
* 45 minut później, w Mniszkowie, mundurowi skontrolowali stan trzeźwości kierowcy seata, 52?letniego Aleksandra R. Wynik ? 0,52 promila.
* Tego samego dnia, kilkanaście minut przed godz. 17.00, w Stużnie (gmina Opoczno) z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego kierowcę VW, 49?letniego Grzegorza B. U niego badanie wykazało obecność 1,82 promila alkoholu.
* Dwie godziny później, w tej samej miejscowości patrol policji napotkał na swej drodze rowerzysta, 54?letni Jan N. W jego organizmie wykryto obecność 1,19 promila alkoholu.
* 30 listopada, około godz. 10.00, na ul. Słowackiego w Drzewicy kierujący mercedesem 33?letni Tomasz S. spowodował kolizję mając w organizmie 2,41 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, kilkanaście minut przed godz. 21.00, w Żelazowicach (gmina Białaczów) nietrzeźwy kierowca VW, 32?letni Michał R., spowodował wypadek, w którym sam odniósł obrażenia. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Ze złamanym nosem i wstrząśnieniem mózgu trafił do szpitala na obserwację.
* Również 30 listopada, około godz. 23.20, w Kruszewcu (gmina Opoczno) mundurowi zatrzymali kierującego VW, 24?letniego Cezarego G. Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu ? miał w swoim organizmie 0,29 promila.
* Również w stanie po spożyciu alkoholu znajdował się 24?letni Gracjan R., którego 1 grudnia, około godz. 20.30, zatrzymano na ul. Inowłodzkiej w Opocznie. W jego organizmie wykryto obecność 0,48 promila alkoholu.
* 3 grudnia, około godz. 19.30, w Zameczku (gmina Opoczno) dwóch 16?latków jadących motorynką doprowadziło do zderzenia z nissanem kierowanym przez 46?latkę. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Wiadomo jednak, że chłopcy byli nietrzeźwi ? jeden miał w wydychanym organizmie 1,63 promila alkoholu, drugi nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego pobrano mu krew.

Pijany leżał na drodze
Zagrożenie w ruchu drogowym powodują nie tylko nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści, ale także pijani piesi, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo głównie dla samych siebie. O dużym szczęściu może mówić 42?letni Sylwester S., który w nocy z 29 na 30 listopada, około godz. 1.30, leżał na drodze w Kruszewcu. Jadący audi 18?latek zauważył go na tyle wcześnie, żeby gwałtownie skręcić i uniknąć przejechania mężczyzny. Sam jednak wjechał do rowu uszkadzając pojazd. 42?latek miał w organizmie 2,91 promila alkoholu.

Potrącił pieszego
Do groźnego wypadku, niewykluczone, że również z udziałem osoby nietrzeźwej, doszło w nocy z 30 listopada na 1 grudnia, około godz. 2.30, w Bukowcu Opoczyńskim. Kierujący oplem 19?letni Hubert S. podczas wyprzedzania innego pojazdu potrącił 19?latka, który z grupą znajomych szedł lewą stroną jezdni. Chłopaka z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami przewieziono do szpitala. Policjanci badają okoliczności tego zdarzenia.

Nie ustąpili
* Do zderzenia trzech pojazdów doszło 28 listopada, około godz. 11.30, na skrzyżowaniu ulic Perzyńskiego i Kwiatowej w Opocznie. Kierująca fordem focusem Joanna M. wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z hondą kierowaną przez 29?latkę oraz z passatem kierowanym przez 35?latkę. Sprawczyni zapłaci mandat.
* 30 listopada, około godz. 13.20, na ul. Biernackiego w Opocznie kierująca punto 37?letnia Anna G. nie ustępując pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia z renaultem kierowanym przez 39?latka. Przybyli na miejsce policjanci wręczyli jej mandat.

Ostrożniej!
29 listopada, około godz. 17.20, na drodze krajowej nr 74 w Kłopotowie (gmina Paradyż) kierujący ciężarowym MAN?em 60?letni Włodzimierz D. nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z ciężarowym volvo kierowanym przez obywatela Rosji. Sprawca odmówił przyjęcia mandatu, dlatego w tej sprawie sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Wjechał do lasu
29 listopada, około godz. 7.00, na drodze K74 w Kozeninie (gmina Sławno), w wyniku uszkodzenia kierujący ciężarowym volvo 54?letni Jerzy P. stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i wjechał do lasu, gdzie uderzył w drzewo. Kierowca pojazdu doznał złamania kręgu, a 47?letni pasażer złamania nogi.

Wypadł z drogi
Do groźnego wypadku doszło 30 listopada, około godz. 20.00, w Strzelcach (gmina Mniszków). Kierujący VW passatem 32?letni Łukasz A. z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. W wyniku zdarzenia ogólnych potłuczeń doznali kierujący pojazdem, 2?letnie dziecko i 28?letnia pasażerka. Cała trójka trafiła do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim.

Zasnął za kierownicą
1 grudnia, około godz. 13.40, w Radoni (gmina Mniszków) kierujący renaultem laguną 30?letni Bartłomiej J. zasnął za kierownicą, wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. 30?letnią ciężarną pasażerkę pojazdu przetransportowano do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (patrz foto).

Zwierzęta na drodze
29 listopada, około godz. 3.30, w Bukowcu Opoczyńskim kierujący kią 38?letni Artur G., usiłując uniknąć potrącenia zwierzęcia, które wtargnęło na jezdnię, gwałtownie skręcił w lewo, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w barierę ochronną. Z ogólnymi potłuczeniami przewieziono go do szpitala w Opocznie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (856) z dnia 6 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »