tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Piją i jeżdżą!
* 31 października, kilka minut po godz. 17.00, na ul. 17 Stycznia policjanci zatrzymali 53?letniego Wojciecha W., kierowcę ciężarowego peugeota. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że miał w organizmie 1,97 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 23.00, w Prymusowej Woli (gmina Sławno) w ręce policji wpadł nietrzeźwy motorowerzysta, 25?letni Michał S. Badanie wykazało obecność 2,07 promila alkoholu.
* 2 listopada, około godz. 15.20, w Skórkowicach (gmina Żarnów) patrol policji napotkał na swojej drodze nietrzeźwy rowerzysta, 50?letni Piotr M. Mężczyzna wydmuchał 2,68 promila.
* Dzień później, 3 listopada, około godz. 8.30, w Kazimierzowie (gmina Paradyż) zatrzymano kolejnego cyklistę z promilami ? 60?letniego Mirosława G. Miał w organizmie 0,84 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, kilka minut przed godz. 20.00, na ul. Błonie w Drzewicy kierujący VW passatem 25?letni Radosław S. uderzył w słup energetyczny. W chwili zdarzenia miał w organizmie aż 3,23 promila alkoholu. Co więcej, prowadzony przez niego pojazd nie miał opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia.

Śmierć na pasach
Do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszego doszło 29 października, o godz. 17.20, na drodze wojewódzkiej nr 713 w Kamieniu (gmina Sławno). Kierująca oplem corsą 22?letnia Ewa B., jadąc od Tomaszowa, potrąciła na przejściu dla pieszych 62?letniego mężczyznę, który przeprowadzał przez jezdnię rower. Nie został on w porę zauważony przez młodą kobietę, mimo że miał na sobie kamizelkę odblaskową. W wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu.
Kierująca oplem odpowie za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi jej za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Zasnął za kierownicą
O wiele groźniej mogło zakończyć się zdarzenie, do którego doszło w środę, 30 października, kwadrans przed godz. 5.00, na obwodnicy Opoczna w rejonie Różanny. Kierujący ciężarowym volvo 44?letni Mirosław S. zasnął za kierownicą, w wyniku czego prowadzony przez niego pojazd uderzył w bariery ochronne, a następnie wywrócił się. Obwodnica została zamknięta do godz. 11.00, kiedy usunięto tira (patrz foto).

Nie ustąpił
1 listopada, około godz. 10.40, na ul. Waryńskiego w Opocznie kierujący seatem leonem 55?letni Leon Z. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem vectrą kierowanym przez 18?latka. Został ukarany mandatem.

Ostrożniej!
3 listopada, w Nadolu (gmina Żarnów) kierujący audi 20?letni Kamil S. nie zachował ostrożności i najechał na tył opla astry kierowanego przez 21?latka. Zapłaci mandat.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »