tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 5 czerwca, około godz. 11.30, w Brudzewicach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego toyotą, 39?letniego Grzegorza G. i zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że miał 1,82 promila alkoholu w organizmie.
* 6 czerwca, kilkanaście minut przed godz. 17.00, w Skroninie (gmina Białaczów) z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego rowerzystę, 49?letniego Romana F. Mężczyzna miał w organizmie 0,64 promila alkoholu.
* 6 czerwca, kilkanaście minut przed godz. 18.00, w Grążowicach (gmina Sławno) funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości kierowcy VW, 34?letniego Marcina B. Wydmuchał 1 promil alkoholu.
* Tego samego dnia, kilka minut po godz. 19.00, na ul. Piotrkowskiej w Żarnowie, w ręce policji wpadł nietrzeźwy rowerzysta, 33?letni Aleksander K. Badanie wykazało u niego 2,27 promila alkoholu.
* Również 6 czerwca, około godz. 19.30, w Drzewicy zatrzymano jadącego rowerem 55?latka, Waldemara W. Mężczyzna został zbadany na zawartość alkoholu. Wynik ? 3 promile.
* Godzinę później, w Radzicach Małych (gmina Drzewica) z ruchu drogowego wykluczono kolejnego nietrzeźwego cyklistę. Tym razem z patrolem na trasie spotkał się 40?letni Andrzej B., który wydmuchał 1,38 promila.
* 11 czerwca, około godz. 9.20, w Modrzewiu zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę, 33?letniego Pawła K. Badanie ujawniło u niego obecność 0,92 promila alkoholu.

Nieprawidłowo
* 6 czerwca, około godz. 13.40, na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i 17 Stycznia w Opocznie kierująca škodą octavią 35?letnia Renata S. nieprawidłowo omijając pojazd doprowadziła do zderzenia z autobusem setra kierowanym przez 51?latka. Dostała mandat.
* 9 czerwca, około godz. 16.40, w Drzewicy kierujący oplem vectrą 22?letni Andrzej F. nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do zderzenia z golfem kierowanym przez 29?latka. Zapłaci mandat.

Za szybko
7 czerwca, około godz. 11.40, w Trojanowicach (gmina Żarnów) kierujący scanią 34?letni Krzysztof P. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji uszkadzając je. Ukarano go mandatem.

Potrąciła pieszą
9 czerwca, o północy, na ul. Inowłodzkiej w Opocznie kierująca seatem toledo 23?letnia Renata K. cofając potrąciła niegroźnie pieszą, 22?latkę. Kobiecie nic się nie stało. Jak ustalono w chwili zdarzenia miała w organizmie 1,84 promila alkoholu. Kierująca seatem była trzeźwa, za niezachowanie ostrożności podczas cofania ukarano ja mandatem.

Cofaj, cofaj?
10 czerwca, na ul. Mostowej w Opocznie pracujący koparką 33?letni Adam W. cofając uderzył w ogrodzenie posesji, uszkadzając je. Dostał mandat.

Nieostrożni motorowerzyści
8 czerwca w Anielinie (gmina Poświętne) doszło do zderzenia dwóch motorowerów kierowanych przez 14? i 16?latka. Do zdarzenia doszło na polnej drodze, około godz. 16.30. 14?latek jadący skuterem nie zdołał ominąć 16?letniego kolegi, który gwałtownie wyhamował przed wystającymi korzeniami. Wjechał w tył pojazdu, odbił w bok, zaczepił nogą o rurę wydechową poprzedzającego go skutera, a następnie o wystający na poboczu drogi kolejny pień. Chłopiec doznał poważnej rany łydki, trafił do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Okoliczności zdarzenia wyjaśnią policjanci z opoczyńskiej komendy.

Kraksa rowerzystów
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło 11 czerwca, około godz. 11.30, na skrzyżowaniu ulic Tuwima i Matejki w Opocznie. Z nieustalonych przyczyn zderzyło się tu dwoje starszych rowerzystów: 62?latka i 58?latek. Kobieta doznała złamania lewej nogi i została przewieziona do szpitala. Postępowanie ma wyjaśnić, które z rowerzystów było sprawca zdarzenia.

Mandat dla kosiarza
Do nietypowego zdarzenia doszło 11 czerwca, około godz. 15.30, w Jaworze Kolonii (gmina Mniszków). Mandatem został tu ukarany 22?latek wykaszający pobocza. W trakcie tych prac spod kosiarki wyskoczył bowiem kamień, który uderzył w VW golfa należącego do 22?latka, uszkadzając pojazd.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »