tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Pija i jeżdżą!
* 28 maja, 10 minut po godz. 19.00, w Wielkiej Woli (gmina Paradyż) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 30?letniego Tomasza S. Mężczyzna zbadany na zawartość alkoholu wydmuchał 3,47 promila.
* 30 maja, pół godziny po północy, w Krzczonowie (gmina Drzewica) do kontroli drogowej zatrzymano kierowcę daewoo lanosa, 48?letniego Jarosława S. Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał 2,93 promila alkoholu w organizmie.
* Tego samego dnia, kilka minut po godz. 10.00, w Zameczku (gmina Opoczno), nietrzeźwy kierowca opla vectry zakończył swoją podróż w stawie rybnym. 32?letni Dominik M., znajdując się pod wpływem alkoholu, nie zapanował nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie zjechał z drogi wprost do przydrożnego stawu. Kierowca oraz dwaj jego kompani wydostali się z auta o własnych siłach, mimo że wszyscy byli nietrzeźwi. Policjanci pojawili się na miejscu zdarzenia tuż po zajściu, bowiem chwilę wcześniej zostali poinformowani przez innych uczestników ruchu o zagrażającym bezpieczeństwu rajdzie 32?latka, który podobno wymijał inne pojazdy i nie zwalniał na zakrętach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze w chwili zdarzenia mężczyzna miał w organizmie 3,07 promila alkoholu.
* 30 maja, około godz. 19.00, w Anielinie (gmina Poświętne) nietrzeźwy kierowca golfa spowodował kolizję drogowa. Kierujący volkswagnem 59?letni Józef K. nieprawidłowo wymijając doprowadził do zderzenia z fiatem pandą. Przybyli na miejsce funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości sprawcy zdarzenia, okazało się, że miał w organizmie 2,25 promila alkoholu. Co więcej, obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nie posiadał także aktualnych badań technicznych samochodu.
* 1 czerwca, około godz. 22.30, w Wójcinie, z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego kierującego motorowerem taotao, 33?letniego Marcina K. Badanie wykazało u niego obecność 1,3 promila alkoholu.
* 3 czerwca, około godz. 21.00, w Różannie zatrzymano rowerzystę, 56?letniego Krzysztofa G. Jak wykazało badanie, mężczyzna miał w swoim organizmie 1,42 promila alkoholu.

Za szybko!
* 28 maja, kwadrans przed godz. 9.00, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierujący oplem astrą 24?letni Dariusz K. nie wyhamował w porę i najechał na tył mazdy. Dostał mandat.
* Tego samego dnia, około godz. 10.30, na drodze krajowej nr 48 w Poświętnem, kierujący kią rio 55?letni Witold K., prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości, nie zapanował nad pojazdem i na łuku drogi zjechał na pobocze, gdzie następnie doszło do wywrócenia pojazdu i jego dachowania. Kierowca nie odniósł obrażeń, w chwili zdarzenia był trzeźwy.
* 28 maja, około godz. 18.30, na ul. Kossaka w Opocznie kierujący VW passatem 43?letni Janusz W., prawdopodobnie jadąc zbyt szybko, uderzył w jadącą przed nim daewoo nubirę. Policjanci wręczyli mu mandat.
* 4 czerwca, kilkanaście minut przed południem, na ul. Koneckiej w Żarnowie kierujący ciężarowym DAF?em 57?letni Mieczysław K. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji uszkadzając je. Dostał mandat.

Nieprawidłowo
29 maja, kilka minut po godz. 9.00, w Januszewicach kierujący audi 19?letni Karol Z. nieprawidłowo zawracając doprowadził do zderzenia z fordem. Zapłaci mandat.

Wyjaśnią
* Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 29 maja, około godz. 19.00, w Wygnanowie (gmina Opoczno). Z nieznanych jeszcze przyczyn doszło tu do zderzenia czołowego opla astry, kierowanego przez 19?letnią Alicję P. oraz VW polo, którym jechał 33?letni Marcin N. Najprawdopodobniej na łuku drogi opla ściągnęło na lewy pas. W wyniku zderzenia kobieta doznała urazu miednicy, wstrząśnienia mózgu oraz ogólnych potłuczeń, a kierowca VW ? ogólnych potłuczeń. Oboje przewieziono do szpitala.
* Również trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku z udziałem nieletniego, jaki wydarzył się 31 maja w Drzewicy. Około godz. 17.30, na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Klonowej, fiat panda kierowany przez 24?letnią Izabelę A. zderzyła się z motorowerem peugeot, którym jechał 14?latek. Chłopiec doznał skręcenia stawu skokowego, stłuczenia miednicy i otarć naskórka. Po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu.

Pomimo zakazu
2 czerwca, około godz. 16.40, w Modrzewiu (gmina Opoczno) funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 21?letniego Pawła L. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd mimo obowiązującego go zakazu sądowego.

Nie ustąpił
4 czerwca, kwadrans przed godz. 19.00, na ul. 17 Stycznia w Opocznie kierujący oplem astrą 49?letni Sławomir W. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z VW passatem. Zapłaci mandat.

Do rowu
4 czerwca, około godz. 19.20, na drodze pomiędzy Żarnowem i Miedzną Murowaną, kierujący citroenem 57?letni opocznianin, próbując uniknąć zderzenia z nieustalonym pojazdem, którego kierujący przekroczył oś jezdni, wpadł w poślizg i wjechał do rowu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (830) z dnia 7 Czerwca 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »