tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 Poniedziałkowy wypadek na ul. Westerplatte w OpoczniePiją i jeżdżą!
* 18 kwietnia, 10 minut przed południem, w Bielowicach policja zatrzymała rowerzystę, 58?letniego Jana K. i zbadała jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał 0,98 promila alkoholu w organizmie.
* 20 kwietnia, 10 minut przed godz. 9.00, w Kozeninie (gmina Sławno) funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem almerą 22?letniego Zbigniewa W. Zbadali stan jego trzeźwości ? miał 0,96 promila.
* Kolejny ujawniony w minionym tygodniu nietrzeźwy kierujący był sprawcą wypadku, do którego doszło 21 kwietnia w Anielinie (gmina Poświętne). Kierowca VW golfa, 22?letni Paweł Z. nie zapanował nad pojazdem i na prostym odcinku drogi wypadł z jezdni, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Doznał ogólnych potłuczeń oraz złamania nogi. Został przewieziony do szpitala w Opocznie. W chwili zdarzenia miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 18.30, w Skórkowicach (gmina Żarnów) mundurowi zatrzymali rowerzystę, 31?letniego Janusza Z. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,96 promila alkoholu w organizmie.
* 22 kwietnia, kwadrans przed godz. 16.00, w Białaczowie w ręce policji wpadł nietrzeźwy rowerzysta, 46?letni Jarosław W. Badanie ujawniło u niego 1 promil alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 21.00, w Psarach (gmina Sławno) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda mondeo, 30?letniego Łukasza O. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego 2,27 promila alkoholu.
* 23 kwietnia, około godz. 6.30, na ul Staszica w Drzewicy, w trakcie rutynowej kontroli wyjeżdżającego na wycieczkę autokaru, policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy mercedesa benza, 49?letniego Marka M. Okazało się, że znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a licealistów do Częstochowy zawiózł jego zmiennik.
* Tego samego dnia, około godz. 17.00, w Skroninie (gmina Białaczów) mundurowi wykluczyli z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę, 25?letniego Łukasza J. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 1,66 promila alkoholu.
* Niespełna godzinę później, w tej samej miejscowości, w ręce policji wpadł kolejny nietrzeźwy miłośnik jednośladów ? 50?letni Piotr N., który jechał rowerem po drodze publicznej, mając w organizmie 1,54 promila alkoholu.

Nie ustąpili
* 18 kwietnia, około godz. 7.30, na ul. Rolnej w Opocznie kierująca nissanem micrą 33?letnia Małgorzata M. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z fiatem sieną kierowanym przez 36?latkę. Ukarano ja mandatem.
* 20 kwietnia, około godz. 18.30, w Przyłęku (gmina Paradyż) kierująca fordem focus 36?letnia Dagmara C. wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z mercedesem kierowanym przez 42?latka. Ciężarna pasażerka mercedesa trafiła do szpitala.
* Do groźnego wypadku, którego powodem było wymuszenie pierwszeństwa, doszło 19 kwietnia, około godz. 16.30, w Różannie. Nieznany kierowca wyjeżdżający tirem ze stacji paliw na drogę krajową nr 12, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW transporterem 25?letniemu Łukaszowi S. Ten, próbując uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie najpierw otarł się o renaulta kangoo kierowanego przez 58?latka, a następnie zderzył się czołowo z volvo XC kierowane przez 37?latka. W wyniku zderzenia pasażerka volvo doznała złamania żebra i stłuczenia głowy, zaś kierowca transportera ? uszkodzenia prawego podudzia, rany żuchwy, wargi i wybicia zęba. Oboje przewieziono do opoczyńskiego szpitala.

Za blisko!
* 18 kwietnia, około godz. 11.20, w Opocznie kierujący landroverem 26?letni Tomasz F. nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go pojazdem i uderzył w VW passata kierowanego przez 31?latka. Sprawca został ukarany mandatem.
* Tego samego dnia, około godz. 14.00, na drodze krajowej nr 74 w Wójcinie kierujący fordem fusionem 42?letni Grzegorz K. w trakcie wymijania nie zachował należytej odległości od jadącego z przeciwka volvo kierowanego przez 44?latka i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Ukarano go mandatem.
* 21 kwietnia, kilkanaście minut po godz. 19.00, w Anielinie (gmina Poświętne), w wyniku niezachowania należytej odległości w trakcie wymijania doszło do zderzenia dwóch pojazdów ? peugeota kierowanego przez 44?letnią Katarzynę F. i mercedesa kierowanego przez 43?letniego Tomasza W. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci stwierdzili współwinę uczestników i obojgu wręczyli mandaty karne.
* 22 kwietnia, około godz. 9.30, na skrzyżowaniu ulic Westerplatte i Armii Krajowej w Opocznie kierujący renaultem clio nie zachował należytej odległości za pojazdem poprzedzającym i uderzył w tył skręcającego mercedesa kierowanego przez 38?letnia kobietę, który nastepnie uderzył w słup oświetleniowy. Kierująca mercedesem doznała obrażeń głowy, przewieziono ją do szpitala (patrz foto).

Potrąciła na pasach
Do wypadku z udziałem pieszej doszło 22 kwietnia, kilka minut po godz. 16.00, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie. Kierująca kią sportage 32?letnia Bernardeta W. na przejściu dla pieszych potrąciła 59?letnia mieszkankę Opoczna. Kobieta doznała złamania prawej nogi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »