tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 3 października o godz. 11.10 na ul. Kuligowskiej funkcjonariusze policji zatrzymali 77-letniego nietrzeźwego rowerzystę, Włodzimierza B. Mężczyzna odmówił dmuchania w balonik, dlatego pobrano mu krew do badań.
* 4 października o godz. 17.55 w Popławach Kolonii (gm. Sławno) patrol policji zatrzymał 45-letniego Adama K. Nietrzeźwy rowerzysta wydmuchał w balonik 1,87 promila alkoholu.
* O godz. 1.00 5 października policjanci zatrzymali w Sobawinach (gm. Opoczno) 19-letniego motorowerzystę Sebastiana C. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 1,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Nietrzeźwy kierujący był sprawcą wypadku drogowego, do którego doszło 6 października o godz. 16.30 w Drzewicy. Kierujący volkswagenem golfem 24-letni Marcin B. nie zatrzymał się przed znakiem ?Stop? i doprowadził do zderzenia z daewoo matizem, którym kierowała 37-letnia kobieta. Na skutek zdarzenia kobieta doznała urazu kręgosłupa szyjnego oraz obrażeń ogólnych. Została przetransportowana do szpitala. Badanie alkosensorem ujawniło w oddechu sprawcy wypadku obecność 0,57 promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Za spowodowanie wypadku i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym odpowie przed sądem w trybie przyśpieszonym.
* 7 października, o godz. 2.35 na ul. Kołomurnej funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego oplem vectrą 26-letniego Łukasza K. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 1,09 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę zatrzymano, samochód przekazano żonie.

Za blisko
* 30 września w Różannej (gm. Opoczno) o godz. 17.45 kierujący fiatem brava 18-letni Sebastian B. nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go volkswagena passata i uderzył w jego tył. Policjanci zatrzymali prawo jazdy sprawcy kolizji.

Cofaj, cofaj?
Nie ma tygodnia, by nie doszło do kolizji spowodowanej przez kierowców, którzy nie zachowują szczególnej ostrożności podczas cofania. A - rzeczywiście - w tym przypadku trzeba mieć oczy dookoła głowy, co sprawia niektórym sporo kłopotów.
30 września na ul. Kopernika, o godz. 16.25 kierujący oplem vectrą 56-letni Adam J. podczas cofania doprowadził do zderzenia z fiatem sienna. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpili
* 1 października na ul. Moniuszki, o godz. 11.10 kierujący oplem vectrą 27-letni Dariusz K. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z audi, kierowanym przez 50-letniego łodzianina. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 14.45 w Zameczku (gm. Opoczno) kierująca fiatem cinquecento Wioleta W. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z oplem omegą, kierowanym przez 34-letniego mężczyznę. Samochody uległy uszkodzeniom uniemożliwiającym dalszą jazdę, w związku z czym policjanci zatrzymali oba dowody rejestracyjne.
* Rano 5 października w Drzewicy, na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Kolejowej kierowca samochodu dostawczego fiat ducato 21-letni Kamil K. wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z mitsubishi coltem. Na skutek zdarzenia 36-letni kierowca samochodu osobowego doznał ogólnych potłuczeń. Po otrzymaniu pomocy medycznej mógł udać się do domu. Trwa postępowanie w tej sprawie.
* 6 października o godz. 14.00 w Skroninie (gm. Białaczów) kierujący fordem escortem 60-letni Stanisław K. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem campo, kierowanym przez 47-letniego mieszkańca Kielc. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Sprawca i poszkodowany
Wieczorem 2 października doszło do nietypowego zdarzenia. Z reguły to sprawcy wypadków lub kolizji oddalają się z miejsca zdarzenia, bo chcą uniknąć konsekwencji. Ale - w dość długiej historii TOP - nie było jeszcze przypadku, by to poszkodowany (a jednocześnie sprawca) zbiegł?
O godz. 18.45 Bartłomiej S. (lat 18) powiadomił policję, że w Opocznie, na ul. Ogrodowej nieznany mężczyzna wtargnął pod fiata uno, którym kierował. Nie było już możliwości uniknięcia potrącenia? A w efekcie? Pieszy oddalił się z miejsca zdarzenia, a nastolatek został z uszkodzonym pojazdem.

Wymusił i odjechał
Kierowca niezidentyfikowanego samochodu ciężarowego (kamaz lub tatra) 1 października o godz. 11.40 na drodze krajowej K-12 w Dzielnej (gm. Opoczno) wymusił pierwszeństwo, zajeżdżając drogę audi, którym kierował 19-latek. Pirat drogowy odjechał z miejsca zdarzenia.

Oddalił się
Być może kierowca seata ibizy liczył, że o tak wczesnej godzinie nie będzie dużego ruchu na drodze, więc jechał środkiem jezdni. O ile nie jest to niebezpieczne na prostych odcinkach drogi, to jednak na łuku drogi tworzy zagrożenie.
4 października o godz. 6.00 w Brudzewicach (gm. Poświętne) nieznany dotychczas kierowca ibizy na łuku drogi nie zjechał na swój pas ruchu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem passatem, kierowanym przez 28-letniego mężczyznę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Potrącił rowerzystę
Niestety, zaczął się sezon jesiennych potrąceń niechronionych uczestników ruchu drogowego. Obawiamy się, że coraz częściej w kronice zdarzeń drogowych będziemy czytać o potrąconych pieszych czy rowerzystach. 5 października o godz. 12.40 na drodze Ossa - Drzewica, w okolicy Domaszna 24-letni rowerzysta został potrącony przez mazdę 323, kierowaną przez 25-letniego Czesława C. Rowerzysta doznał ogólnych potłuczeń i został przetransportowany do szpitala.

Nie dostosował
Skończył się okres suchych, czarnych dróg, a zaczął się czas jesiennych słot i przygruntowych przymrozków. Trzeba sobie na nowo przypomnieć, jak należy jeździć na mokrej i śliskiej nawierzchni.
6 października o godz. 7.10 w Soczówkach (gm. Żarnów) kierujący volkswagenem golfem 20-letni Marcin J. nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, na skutek czego samochód dachował.
Rannych zostało czterech pasażerów, mężczyzn w wieku od 20 do 36 lat, których przetransportowano do szpitala. Od kierowcy pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu i środków narkotycznych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP. (patrz foto).

Nieprawidłowo
Nieprawidłowo wykonywany skręt był przyczyną kolizji, do jakiej doszło 6 października w Opocznie na ul. Kopernika, o godz. 18.00. Kierujący kią 24-letni Zbigniew C., mieszkaniec Tomaszowa Maz. doprowadził do zderzenia z audi A4, kierowanym przez 27-letnią kobietę. W sprawie kolizji prowadzone będzie postępowanie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »