tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Pijany potrącił na pasach
W piątek, 30 listopada nietrzeźwy kierowca mitsubishi lancera potrącił na przejściu dla pieszych dwie nastoletnie dziewczyny. Do wypadku doszło około godz. 16.00, w rejonie skrzyżowania ulic Piotrkowskiej, Dworcowej i Kossaka w Opocznie. W wyniku potrącenia dwie 15?latki doznały ogólnych potłuczeń i otarć naskórka, a jedna z nich również skręcenia stawu kolanowego. Obie przewieziono do szpitala. Sprawca wypadku, 38?letni Waldemar W. miał 1,12 promila alkoholu w organizmie.

Piją i jeżdżą!
* 27 listopada, o godz. 21.20 w Paradyżu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego vw golfem 24?letniego Sylwestra S. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu. Wydmuchał 2,45 promila.
* 28 listopada, około godz. 20.00 w Dużym Potoku (gmina Mniszków) funkcjonariusze policji skontrolowali stan trzeźwości rowerzysty, 55?letniego Marcina B. Mężczyzna miał w organizmie 0,98 promila.
* Tego samego dnia, około godz. 23.00, na ul. Sikorskiego w Drzewicy w ręce policji wpadł nietrzeźwy kierowca opla vectry, 33?letni Daniel A. Mężczyzna wydmuchał 1,36 promila.
* 29 listopada, kwadrans po godz. 16.00, na ul. Limanowskiego w Opocznie funkcjonariusze wykluczyli z ruchu drogowego pijanego rowerzystę. 27?letni Damian K., zbadany na zawartość alkoholu, wydmuchał aż 2,79 promila.
* 1 grudnia, około godz. 22.20, w rejonie osiedla kolejowego w Kruszewcu (gmina Opoczno) policjanci skontrolowali stan trzeźwości kierującego hondą civic 20?letniego Łukasza S. Okazało się, że miał 0,56 promila alkoholu w organizmie.

Potrącenie na pasach
Do wypadku z udziałem pieszej doszło 27 listopada na ul. Staromiejskiej w Opocznie. Kilka minut po godz. 16.00 kierujący fiatem bravo 44?letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 40?latkę. Kobietę z ogólnymi potłuczeniami i ranami głowy przewieziono do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku.

W trakcie wyprzedzania
Groźny wypadek wydarzył się 29 listopada, około godz. 7.40 w Stoczkach (gmina Mniszków). Kierujący VW polo 29?letni Michał K. po rozpoczęciu manewru wyprzedzania zauważył nadjeżdżającego z przeciwka busa, jadącego bez włączonych świateł mijania. Chcąc uniknąć zderzenia prawdopodobnie próbował powrócić na swój pas, uderzył w naczepę wymijanego ciągnika siodłowego volvo, po czym wjechał do rowu. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka polo, 31?letnia piotrkowianka. Z urazem głowy i kręgosłupa przewieziono ją do szpitala.

Rowerem na pasy
30 listopada, 20 minut po godz. 17.00, na ul. Biernackiego w Opocznie 31?letni Wojciech Z. wjechał rowerem na przejście dla pieszych, wprost pod forda kierowanego przez 30?letnią kobietę. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Rowerzysta został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
3 grudnia, około godz. 8.30, w rejonie skrzyżowania ulic Słowackiego i Szkolnej w Sławnie kierujący autobusem 55?letni Zdzisław W. wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierująca VW transporterem 22?latka, usiłując uniknąć zderzenia, wjechała do rowu. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Ślisko!
Tegoroczna zima nie zaskoczyła drogowców, ale niektórych kierowców owszem. Niezachowanie ostrożności na śliskiej nawierzchni było prawdopodobnie przyczyną groźnego wypadku, do jakiego doszło 3 grudnia, około godz. 12.20, w rejonie Karwic. Kierująca oplem astrą 43?letnia Maria J. wpadła w poślizg i uderzyła w jadącą z przeciwka śmieciarkę. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała pasażerka astry, 12?letnia dziewczynka. Z ogólnymi potłuczeniami głowy przewieziono ją na obserwacje do szpitala w Bełchatowie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »