tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 23 października, o godz. 19.45 w Giełzowie (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali 29?letniego motorowerzystę, Michała M. Badanie ujawniło obecność 1,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 23.50 w Brzustowcu (gm. Drzewica) zatrzymany został 50?letni kierowca samochodu ciężarowego volvo z naczepą, Krzysztof S. Mężczyzna wydmuchał aż 1,85 promila alkoholu.
* 24 października, o godz. 8.00 w Radoni (gm. Mniszków) policjanci zatrzymali kierującego fiatem ducato 38?letniego mieszkańca Zamościa, Rafała T. Badanie ujawniło obecność 0,27 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 24 października, o godz. 15.20 w Gawronach (gm. Sławno) policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 53?letniego rowerzystę, Wincentego S., u którego alkosensor wykrył obecność 0,57 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Godzinę później w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno) wpadł drugi nietrzeźwy rowerzysta, 52?letni Zygmunt R. Mężczyzna wydmuchał podczas badania 1,09 promila alkoholu.
* 27 października, o godz. 18.20 funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego VW jettą 58?letniego Józefa P. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 1,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Odważni inaczej
* 24 października, o godz. 18.30 w Bukowcu Opoczyńskim (gm. Opoczno) 59?letni rowerzysta został potrącony przez niezidentyfikowany samochód osobowy, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy. Rowerzysta doznał ogólnych potłuczeń i został przetransportowany do szpitala, skąd ? po otrzymaniu pomocy medycznej ? wypisał się na własne żądanie.
* 27 października, o godz. 7.30 w Drzewicy, na ul. Zdrojowej nieznany kierujący najechał na bramę posesji, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Potrącił pieszą
25 października, o godz. 18.00 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Kopernika 18?letni Michał P., kierujący fordem mondeo, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, znajdującej się na przejściu, na skutek czego potrącił 18?letnią dziewczynę, która doznała stłuczenia biodra. Poszkodowaną przewieziono do szpitala.

Awaria?
26 października, o godz. 3.15 w okolicy Kraszkowa (gm. Opoczno) na drodze krajowej K?12 kierujący BMW 28?letni Bartosz B. z Hrubieszowa najprawdopodobniej na skutek awarii stracił panowanie nad pojazdem, który wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa szyjnego, stłuczenia barku i głowy. Został przetransportowany do szpitala. Tam też przewieziono 26?letnią pasażerkę BMW, która również doznała urazu kręgosłupa szyjnego.

Kto zawinił?
26 października, o godz. 11.50 w Olszowcu (gm. Sławno) 28?letnia kobieta, kierująca daewoo nubirą rozpoczęła skręt w prawo, lecz nie zachowała należytej ostrożności, podobnie jak jadący bezpośrednio za nią 58?letni kierowca seata. Doszło do zderzenia pojazdów. Oboje jednak nie poczuwali się do winy za spowodowanie kolizji, oboje więc odmówili przyjęcia mandatu. Teraz sprawę będzie musiał rozstrzygnąć sąd.

Nieprawidłowo
26 października, o godz. 11.40 w Drzewicy, na pl. Wolności 39?letni mieszkaniec Łasku, Piotr G., kierujący MAN-em z naczepą podczas nieprawidłowego omijania doprowadził do kolizji ze starem, za co został ukarany mandatem.

Cofaj, cofaj?
27 października, o godz. 12.30 w Opocznie na ul. Mickiewicza 39?letni Mirosław K., kierujący audi, tak zręcznie cofał pojazd, że doprowadził do zderzenia z VW vento, kierowanym przez 56?letniego opocznianina. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Ślisko!
Sobota, 27 października, zaskoczyła kierowców zimową aurą. Kierowcy nie potrafili od razu zmienić techniki jazdy, dlatego też tego dnia odnotowano w Polsce bardzo dużo rozmaitych kolizji i wypadków. Nie inaczej było na opoczyńskich drogach.
* O godz. 15.20, na drodze krajowej K?74 w Paradyżu kierujący fiatem pandą 68?letni Roman R. nie dostosował prędkości do istniejących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego panda wpadła do rowu i wywróciła się.
* Bardzo ryzykownym manewrem tego śnieżnego dnia było wyprzedzanie lub wymijanie, o czym przekonał się 58?letni Jan B., który o godz. 18.40 na K?12 w Prymusowej Woli (gm. Sławno) kierujac škodą fabią ropoczął wymijanie. W tym celu zjechał na drugi pas i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka VW passatem. Został za to ukarany mandatem.
* Nagłe hamowanie lub inne gwałtowne manewry w ogóle nie wchodziły tego dnia w rachubę. Dlatego przykro skończyła się historia, do jakiej doszło o godz. 21.00 w Sołku (gm. Opoczno). Pod nadjeżdżającego opla vectrę, kierowanego przez 25?latka, wbiegł pies. Na skutek uderzenia pies poniósł śmierć, zaś samochód miał uszkodzenia. Za brak należytej opieki nad zwierzęciem właściciel psa został ukarany mandatem.
* O godz. 19.25 w Krasiku (gm. Paradyż) na drodze krajowej K?74 kierujący citroenem 53?letni Andrzej S. nie dostosował prędkości do istniejących warunków, wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z hondą accord, kierowaną przez 55?latka.

Za szybko
Warunki drogowe nie poprawiły się następnego i kolejnego dnia i nadal było bardzo ślisko. 29 października, o godz. 8.45 w Kamieniu (gm. Sławno) kierujący DAF?em z naczepą nie dostosował prędkości do istniejących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik, uszkadzając go. Na skutek zderzenia przewróciła się naczepa.

Potrącił pieszą
Jednym z najsurowiej karanych wykroczeń jest niezatrzymanie się przed przejściem dla pieszych, kiedy już inny samochód się zatrzymał w celu przepuszczenia pieszych przez przejście. Kierowca w takim przypadku dostaje mandat w maksymalnej wysokości i otrzymuje maksymalną ilość punktów karnych, przewidzianych kodeksem drogowym. I wydawać by się mogło, że kierowcy są wyjątkowo uczuleni na ten przepis, ale ? jak się okazuje ? nie wszyscy?
29 października, o godz. 16.20 w Opocznie na ul. Biernackiego doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 18?letniej dziewczyny, która już znajdowała się na przejściu. Jeden samochód już stał, lecz 21?letni Arkadiusz S. zlekceważył sytuację, postanowił nie zatrzymywać się. W efekcie dziewczyna doznała urazu głowy i barku. Została przetransportowana do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (799) z dnia 2 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »