tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


W minionym tygodniu na drogach powiatu było stosunkowo bezpiecznie. Doszło do jednego wypadku i do zaledwie jednej kolizji. Zatrzymano za to rekordowo dużo nietrzeźwych kierujących ? aż osiemnastu. Być może właśnie dzięki wykluczeniu ich z ruchu drogowego nie doszło do większej liczby zdarzeń.

Pija i jeżdżą!
* 29 sierpnia około godz. 16.25 w Błogiem Rządowym zatrzymano 39?letniego Adama C., który kierował motocyklem MZK 150. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu, miał 0,64 promila alkoholu w organizmie.
* W nocy z 29 na 30 sierpnia, niespełna pół godziny po północy, na ul. Zdrojowej w Drzewicy policjanci zatrzymali obywatela Bułgarii, 32?letniego Rosena R. Mężczyzna kierował fordem mondeo w stanie nietrzeźwym, badanie alkomatem wykazało, że miał 0,60 promila alkoholu.
* 30 sierpnia, już o godz. 7.00, zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę na ul. Piotrkowskiej w Opocznie. 41?letni Janusz W. jechał drogą publiczną mając w organizmie 1,7 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, o godz. 10.00, kolejny amator bicykla i alkoholowych napitków wpadł w ręce policji w Woli Załężnej. 52?letni Jerzy W. miał w organizmie 2,23 promila alkoholu.
* Zaledwie kwadrans później w Bukowcu Opoczyńskim funkcjonariusze policji skontrolowali stan trzeźwości 36?letniego Mariusza K., który kierował oplem astrą po drodze publicznej. Mężczyzna wydmuchał 0,9 promila.
* 30 sierpnia o godz. 19.45 w Wygnanowie w ręce policji wpadł nietrzeźwy rowerzysta, 39?letni Jacek B. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu dało wynik 2,37 promila.
* 31 sierpnia w godzinach popołudniowych w Zakościelu (gmina Drzewica) policjanci w krótkim odstępie czasu wykluczyli z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych rowerzystów. O godz. 17.20 zatrzymali i zbadali 49?letniego Jarosława S., który wydmuchał aż 3,03 promila alkoholu. Godzinę później skontrolowali stan trzeźwości 52?letniego Bogdana K., który miał 2,41 promila. Z kolei o godz. 19.30 podstawili alkomat 43?letniemu Krzysztofowi S., u którego badanie ujawniło 0,54 promila alkoholu w organizmie.
* Tego samego dnia, około godz. 18.15 w Solcu (gmina Paradyż) mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 18?letniego Łukasza W., który jechał motorowerem romet. Młody mężczyzna wydmuchał 0,96 promila alkoholu.
* Niespełna pół godziny później na ul. Sikorskiego w Drzewicy w ręce policji wpadł nietrzeźwy kierowca mercedesa. 68?letni Witold C. miał 1,66 promila alkoholu w organizmie.
* W nocy z 31 sierpnia na 1 września, około godz. 1.30 na ul. Kolberga zatrzymano do kontroli kierującego mitsubishi 24?letniego Rafała W. Mężczyzna zbadany na zawartość alkoholu wydmuchał 1,82 promila.
* 2 września, na kilka minut przed godziną 8.00 w Małych Końskich (gmina Mniszków) policjanci wykluczyli z ruchu drogowego kolejnych dwóch nietrzeźwych rowerzystów: 25?letniego Bartłomieja P., który miał 0,28 promila alkoholu w organizmie oraz 38?letniego Mirosława B., który nie dosyć, że jechał drogą publiczną w stanie nietrzeźwym (1,54 promila), to jeszcze jechał rowerem pomimo obowiązującego zakazu sądowego.
* Tego samego dnia, około godz. 12.00 w Chełstach (gmina Żarnów) funkcjonariusze policji skontrolowali kierowcę fiata 126p, 21?letniego Roberta B. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu, miał 2,77 promila. Ponadto nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
* 4 września, o godz. 8.10, w Prymusowej Woli patrol policji zatrzymał 31?letniego Witolda M., który jechał rowerem w stanie nietrzeźwym. Jak wykazało badanie, miał 1,58 promila alkoholu w organizmie.
* Dwie godziny później na ul. Piotrkowskiej w Opocznie w ręce policji wpadł 32?letni Albin Z. Rowerzysta skontrolowany na zawartość alkoholu wydmuchał aż 3,03 promila.
* Tego samego dnia, o godz. 13.20 w Kraśnicy policjanci zatrzymali kierującego żukiem 24?letniego Tomasza B. Mężczyznę zbadano alkomatem ? wynik badania to 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Wypadek w Zameczku
1 września o godz. 16.00 w Zameczku kierujący VW golfem 19?letni Maciej A. na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z toyotą yaris kierowaną przez 48?latka. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała 43?letnia pasażerka toyoty. Przewieziono ją do szpitala w Opocznie.

Nie ustąpił
31 sierpnia, o godz. 20.20 w Różannie kierujący VW polo 55?letni Stanisław P. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z renaultem kangoo kierowanym przez 52?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Pomimo zakazu
31 sierpnia, około godz. 9.30 w Jelni (gmina Drzewica) policjanci zatrzymali 31?letniego Roberta G., który jechał motorowerem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Zwierzęta na drodze
* 3 września o godz. 7.00 na drodze krajowej nr 12 w Stoczkach (gmina Mniszków) kierujący DAF?em z naczepą 33?letni Tomasz C. próbując uniknąć zderzenia ze zwierzęciem leśnym, które nagle wybiegło na drogę wprost pod nadjeżdżający pojazd, zjechał do przydrożnego rowu.
* Kolejne spotkanie kierowcy z leśnym zwierzęciem na drodze miało miejsce tego samego dnia, o godz. 11.00, w Woli Załężnej. Tym razem przed daewoo nubirę kierowaną przez 30?letniego Michała S. wyskoczyła wiewiórka. Mężczyzna próbował ominąć zwierzaka, niestety stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi na pobocze, uszkadzając auto.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (791) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »