tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Ty wskazałeś drogę do miłości

 

9 kwietnia w PSP w Kamieniu odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II, podczas której uczniowie wspominali najważniejszego Polaka naszych czasów – Karola Wojtyłę.
Podczas apelu delegaci uczniów z klas: II, IV, V i VI uczcili pamięć Jana Pawła II recytując najpiękniejsze wiersze, a także śpiewając pieśni. Nie zabrakło też prezentacji multimedialnej, która obudziła wspomnienia i przeżycia z okresu jego życia. Cała społeczność szkolna w skupieniu i zadumie przeżywała kolejną już rocznicę śmierci papieża Polaka, zapewniając, że chce żyć Jego nauką. Na zakończenie cała wspólnota szkolna oddając hołd Janowi Pawłowi II zaśpiewała jego ulubioną „Barkę” przy akompaniamencie uczennic klasy V i VI, Martynki i Karolinki Kszczotównych oraz Anny Cieślik na wiolonczeli, flecie poprzecznym i keyboardzie.
Następnego dnia o godz. 21.00 w kościele parafialnym w Kamieniu uczniowie naszej szkoły ponownie zaprezentowali montaż słowno–muzyczny przed licznie zgromadzonymi parafianami.
Zarówno dyrektorka Urszula Zawada, jak i ksiądz proboszcz Andrzej Wróblewski złożyli wszystkim występującym uczniom podziękowania za pięknie wyrecytowane wiersze i odśpiewane pieśni, a paniom Wiolettcie Kosylak i Edycie Krawczyk oraz panu Arturowi Pietrzykowi (zaprzyjaźnionemu od lat ze szkołą muzykowi), wyrazy wdzięczności za ogromne zaangażowanie w organizację występu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »