tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Turystycznej tradycji stało się zadość

 
Ponad sto trzydzieści osób z różnych zakątków kraju wzięło udział w rajdzie z okazji 70. rocznicy śmierci mjra Henryka Dobrzańskiego–Hubala

Impreza organizowana przez opoczyński oddział PTTK odbyła się w niedzielę, 30 maja. Zgromadziła 132 osoby z całej Polski. W opoczyńskie przybyli turyści z Zespołu Szkół im. mjra Henryka Dobrzańskiego–Hubala z Birczy (woj. podkarpackie) oraz Zespołu Przedszkolno–Szkolnego w Dobromierzu (woj. świętokrzyskie), z których część przyjechała rowerami. Reprezentowane było oczywiście Opoczno. W rajdzie wzięli udział uczniowie ZSS nr 1 oraz dorośli członkowie PTTK.
Po dotarciu autokarami do Radzic Małych turyści ruszyli do Poświętnego. Trasa rajdu wiodła czerwonym szlakiem przez las. Szło się bardzo dobrze, pogoda dopisywała. Już w Poświętnem przewodniczka Agnieszka Matuszczak opowiedziała o historii studziańskiej bazyliki.
Jak co roku turyści wzięli udział w obchodach rocznicowych w Anielinie składając pod szańcem Hubala wieńce. Później podsumowali kolejną edycję imprezy. Zgodnie z tradycją, prezes Halina Kaftan wręczyła odznaki PTTK. Zdecydowana większość uczestników otrzymała brązowe, natomiast osoby, które w rajdzie brały udział po raz drugi, odebrały srebrne. Było też kilka odznak złotych.
Tegoroczny rajd należał do udanych. Goście spoza Opoczna chwalili organizację i byli pod wrażeniem atracji turystyczno–przyrodniczych, dlatego już zapowiedzieli przyjazd za rok. Turyści z Birczy mają zamiar odwiedzić Opoczyńskie już po raz trzeci.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »