tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Trzymajmy kciuki za naszych

 
W Bratysławie rozpoczynają się mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym. Pierwsze starty już w czwartek, 3 czerwcaTuż przed wyjazdem na mistrzostwa


W najważniejszych regatach pierwszej części sezonu wystąpią zawodnicy z trzydziestu krajów, w tym piętnastoosobowa reprezentacja Polski. W jej składzie znajduje się dwoje zawodników Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica – Małgorzata Milczarek i Grzegorz Kiljanek.
Nasi górale są w Bratysławie od piątku, 28 maja i pod okiem trenera kadry Frantiska Valika odbywają ostatnie treningi na obiekcie Gabcikovo. Tor położony na Dunaju w dzielnicy Cunovo zaliczany jest do najtrudniejszych na świecie, dlatego przed kajakarzami ciężkie zadanie.
Mistrzowskie starty rozpocznie w czwartek Kiljanek, który będzie walczył w konkurencji C–1. Przejazdy rozpoczynają się o godz. 10.00 i 13.00. Na godzinę 16.00 zaplanowano początek rywalizacji zespołów C–1x3. W piątek w kwalifikacjach popłyną m.in. kajakarki. Wtedy będziemy trzymać kciuki za Małgorzatę Milczarek. Po południu zostanie rozegrana konkurencja drużynowa K–1x3 kobiet.
Wielkie emocje zapowiadają się w sobotę. Miejmy nadzieję, że w półfinale i finale kanadyjek jedynek wystąpi Grzesiek. Dzień później w decydujących przejazdach zaprezentują się kobiety. Oby w gronie najlepszych nie zabrakło Gosi.
Konkurencja podczas mistrzostw Europy będzie niezwykle silna, dlatego miejsce w finale należałoby uznać za duży sukces zawodników LKK. Liczymy na dobre wieści z Bratysławy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »