Trzy medale Sławna

Kolarstwo torowe

Podium wyścigu na 200 m dziewcząt ze startu zatrzymanego. Ze srebrnym medalem Izabela Ksyta. Czwarte miejce Patrycji Hałubińskiej, piąte Agnieszki Szpocińskiej

W ostatnią sobotę wakacji na torze kolarskim "Społem" odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie torowym. W zawodach wystartowała czteroosobowa reprezentacja Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno.
Nasi zawodnicy, na co dzień specjalizujący się w kolarstwie górskim, sprawili sporą niespodziankę, zdobywając trzy medale.
W wyścigu na 200 m dziewcząt ze startu zatrzymanego srebrny medal wywalczyła Izabela Ksyta, czwarta była Patrycja Hałubińska a piąta Agnieszka Szpocińska. W rywalizacji na 500 m ze startu zatrzymanego brąz przypadł w udziale Damianowi Nowakowskiemu.
Na dystansie 1000 m po brąz sięgnęła Izabela Ksyta, czwarta była Patrycja Hałubińska natomiast piąta Agnieszka Szpocińska.
Trzykrotnie na czwartym miejscu kończył zmagania Damian Nowakowski ? w wyścigu na 2000 m, wyścigu punktowym oraz wyścigu australijskim.
W klasyfikacji klubowej LKK LUKS Sławno zajął wysokie trzecie miejsce. Dla zawodników ze Sławna był to pierwszy start na kolarskim torze.
Udział kolarzy w zawodach został sfinansowany ze środków gminy Sławno przyznanych klubowi na realizację programu pod nazwą "Wyłaniamy kolarskie talenty".