Drzewica

Trzecie miejsce naszych piłkarek

Orlikowa Liga Mistrzów

Dziewczęca drużyna SP w Drzewicy cieszy się z trzeciego miejsca w województwie

W sobotę, 23 czerwca w Buczku koło Łasku odbył się wojewódzki finał Orlikowej Ligi Mistrzów 2012. Do zawodów przystąpiła dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Drzewicy, startująca w kategorii wiekowej 11?13 lat. Wbrew temu, co pisaliśmy, nasze piłkarki dostały się do finału. Z turnieju półfinałowego OLM awans uzyskiwały bowiem cztery ekipy, a nie jedna.
W Buczku drzewiczanki rozegrały jeden mecz ? o wejście do wielkiego finału. Uległy w nim 1:5 późniejszym mistrzyniom z UMKS Zgierz. Bramkę zdobyła Dominika Gąsieniec. Tym samym zespół z Drzewicy wywalczył trzecie miejsce w województwie.
Reprezentacja SP w Drzewicy grała w składzie: Dominika Gąsieniec, Kasia Smolarska, Iza Pomykała, Kasia Bartos, Zuzia Łucka, Alicja Dybalska, Paulina Kowalska, Nikola Piekarska, Magda Bogatek, Wiktoria Madej, Klaudia Raczyńska. Ekipę do zawodów przygotowywali: Karol Podogrocki, Maria Smolarska i Michał Kiljanek.
Podczas uroczystego podsumowania OLM drużyna odebrała puchary, medale, dyplomy i piłki.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (781) z dnia 29 Czerwca 2012r.