tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Trzecie miejsce Marty

 
Puchar Czech MTB XC Plzen


W sobotę, 11 czerwca ekipa LUKS Sławno w składzie: Marta Turoboś, Maria Ziółkowska, Szymon Białas, Maksymilian Jędrzejczyk startowała w III edycji Pucharu Czech w Pilźnie.
Trasa wyścigu była bardzo szybka i tradycyjnie trudna technicznie. Wymagało to od zawodników doskonałego zapoznania się z trasą, czego naszym niestety zabrakło. Przystąpili jednak do walki w pełnej gotowości.
Jako pierwsi o godz. 11.15 wystartowali juniorzy. Od startu nasi zostali mocno w tyle, ale nieznajomość trasy skutkowała kilkoma drobnymi pomyłkami, które odbiły się na pozycjach, jakie Szymon Białas i Maksymilian Jędrzejczyk zajmowali po pierwszej z pięciu rund wyścigu. Na drugim okrążeniu Maksymilian zaczął wyprzedzać rywali i omijając jednego z zawodników najechał na coś ostrego, złapał gumę i w efekcie spadł poza pierwszą czterdziestkę. Szymon przez cały wyścig plasował się na pozycjach 16?24. i ostatecznie zakończył zmagania na 20. miejscu. Maksymilian po usunięciu defektu zdołał dogonić kilkunastu zawodników i finiszował jako 27.
O 13.00 na trasę wyruszyły nasze panie, ale tym razem było inaczej, bo już od startu na czele jechała Marta Turoboś, reprezentująca obecnie JBG2 Professional MTB Team. Maria Ziółkowska jechała na miejscach od 3. do 6. Niestety w połowie pierwszej rundy Marta zaliczyła groźny upadek i straciła kilka pozycji. Marysię zaczęły nękać problemy ze sprzętem i po kilku wizytach w boksie zakończyła zmagania na 11. miejscu. Na drugim okrążeniu odżyła Marta, która w ekspresowym tempie zaczęła odrabiać straty do czołówki, zostawiając za plecami między innymi triumfatorkę Grand Prix Aleksandrę Podgórską z Dream Bike Bielawa. Ostatecznie Marta stanęła na najniższym stopniu podium.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (727) z dnia 17 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »