tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Trenował pod Akropolem

 
Prawie trzy tygodnie spędził pod Akropolem Grzegorz Kiljanek. W tym roku to jego drugi zagraniczny obóz szkoleniowy. W lutym, o czym pisaliśmy, szlifował formę we FrancjiGrzegorz Kiljanek na olimpijskim torze


Od 28 lutego do 17 marca najlepsi polscy kajakarze górscy uczestniczyli w przedsezonowym zgrupowaniu w Atenach. Seniorzy, młodzieżowcy i juniorzy mieli okazję trenować na torze, który w 2004 roku stanowił arenę regat olimpijskich.
W grupie górali był Grzegorz Kiljanek z LKK Drzewica, goszczący w stolicy Grecji już po raz trzeci.
– Trenowaliśmy tylko na wodzie, dwa razy dziennie. Pracowałem głównie nad techniką – mówi nasz kanadyjkarz. – Program zajęć okazał się bardzo napięty, a wolny czas wykorzystywaliśmy głównie na odpoczynek po intensywnych treningach. Okazji do zwiedzania Aten tym razem nie było.
Grzegorz dodaje, że pogoda w Grecji nie rozpieszczała i zmieniała się jak w kalejdoskopie. Były duże wahania temperatury – od 20 stopni Celsjusza do okolic zera. W pewnym momencie padał nawet śnieg. Nic dziwnego, że woda na torze bardzo szybko traciła temperaturę, a zawodnicy czuli się jakby pływali po polskich rzekach. Aura nie przeszkodziła jednak w zrealizowaniu planu szkoleniowego.
Po powrocie z Grecji zawodnik przyjechał do Drzewicy i od kilku dni trenuje na obiektach LKK. Głównie pływa na torze, choć ćwiczy również na siłowni. A w najbliższy poniedziałek rozpoczyna zgrupowanie w Krakowie, które zakończy się badaniami wydolnościowymi.
Pierwsze starty sezonu 2011 za kilkanaście dni. 9 i 10 kwietnia odbędą się Krakowskie Slalomy natomiast 23 i 24 kwietnia Liptowskie Slalomy na Słowacji. Kwalifikacje do kadry narodowej seniorów zostaną przeprowadzone w maju w Liptowskim Mikulaszu i Krakowie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »