tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
KOMPLEKSOWA diagnostyka biorezonansem:
+ ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Trafiony pomysł na ferie

 
W okresie ferii ? od 30 stycznia do 10 lutego ? Ośrodek Kultury Gminy i Miasta wprost pękał w szwach. Wszystko za sprawą oferty placówki, która była inna niż w latach poprzednich

Przez dziesięć kolejnych dni uczestnicy zajęć mogli poznać kulturę, tradycje, stroje, tańce oraz sztukę użytkową różnych zakątków świata, wybranych przez instruktorki Alinę Szymańską, Martę Szymańską i Annę Woźniak. Młodzież ?odwiedziła? Afrykę i Egipt, Japonię, Grecję, Stany Zjednoczone, Brazylię, Hiszpanię oraz Francję.
Podczas tych niesamowitych spotkań codziennie poznawała inny kraj. Bawiła się przy kankanie, zorbie, sambie, pasodoble czy wykonując tańce Bollywood oraz rytualne tańce plemienne ? mówią instruktorki. Ciekawym doświadczeniem była zabawa w projektantów mody, zakończona sesją zdjęciową.
Z wielką pasją i zaangażowaniem uczestnicy ?wyprawy dookoła świata? tworzyli afrykańskie maski obrzędowe, malowidła aborygenów, smoki z papieru, wazy greckie, prace w stylu pop?art, maski karnawałowe i indyjskie rangoli. Podczas ?zwiedzania? Japonii dzieci poznały tajniki teatrów ?no? oraz ?cienia?, do których same wykonały lalki i wyreżyserowały miniprzedstawienia inspirowane muzyką orientalną. Największym powodzeniem cieszyło się wspólne przygotowywanie charakterystycznych dla poznawanych krajów potraw, np. sushi, gyrosa czy churrasco.
Dodatkową atrakcją były dwa rodzinne wyjazdy do kina, na basen i kręgielnię. Z wycieczek do Radomia, współfinansowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, skorzystało ponad 100 osób. Uwieńczeniem spotkań z kulturą świata okazał się tradycyjny bal karnawałowy.
? Nasze propozycje przypadły do gustu dzieciom i młodzieży. Pomysł na ferie był naprawdę trafiony. Teraz planujemy kolejne inicjatywy ? podsumował dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski.

Roześmiana grupa podczas dnia francuskiego

Tworzenie greckich wazpe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (762) z dnia 17 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »