tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 "Trójka" ma studentów

 
W sobotę, 26 września inaugurację roku akademickiego na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym przeżywała, wraz z rodzicami i blisko trzystu rówieśnikami, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej ZSS nr 3

Młodzi studenci, z klas IV?VI, osiągający sukcesy w nauce, pojechali na zajęcia zorganizowane przez Politechnikę Łódzką, pierwszą techniczną uczelnię, która zaprasza dzieci do zabawy w studiowanie (pierwszy uniwersytet dziecięcy powstał na Uniwersytecie w Tybindze w 2002 r., potem w Wiedniu 2003 r. W Polsce Uniwersytet Dzieci działa od 2007 r. w Krakowie i Warszawie). Łódzki Uniwersytet Dziecięcy jest formą rozrywki dla dzieci połączoną z propagowaniem edukacji i przyświeca mu szczytny cel zachęcenia dzieci do poznawania świata i nauki.
Podczas inauguracji roku akademickiego studenci z "trójki" otrzymali indeksy i złożyli w obecności rektora prof. dra hab. inż. Stanisława Bieleckiego, ślubowanie. Następnie wraz z chórem akademickim młodzi studenci odśpiewali "Gaudeamus igitur". Mieli również okazję poznać prorektora ŁUD ds. studenckich prof. dra hab. inż. Wojciecha Wolfa. Po części oficjalnej przyszedł czas na pierwszy wykład przygotowany i wygłoszony przez Ryszarda Bonisławskiego, dyrektora Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Łodzi, zatytułowany "Skarby województwa łódzkiego".
W ciągu I semestru uczniowie "trójki" uczestniczyć będą w wykładach przygotowanych przez pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej i niezwykle interesujących ćwiczeniach warsztatowych dotyczących robotyki, chemii, fizyki, medycyny, informatyki, włókiennictwa. Kolejne spotkania poprowadzą: prof. dr hab. inż. Marek Snycerski ? "Jak powstaje tkanina" , dr inż. Maciej Dems ? "Niech będzie światło, czyli jasno o fotonach i laserach", dr inż. Rafał Zawiślak - "Jak liczy komputer" i dr inż. Marek Sekreta - "Najbogatsi ludzie świata. Jak zdobyć fortunę". Na koniec studiów młodzi studenci otrzymają dyplom, który jest potwierdzeniem uczestnictwa w zajęciach.
Wizyta w Łodzi na długo pozostanie w pamięci uczniów i rodziców, którzy mogli oglądać swoje pociechy w Internecie. A radzili sobie świetnie w związku z poruszaną problematyką zadając wykładowcom wydawałoby się proste dziecięce pytania. Dyrekcja ZSS nr 3 ma nadzieję, że zaszczepi w dzieciach pasję do zdobywania wiedzy z konkretnych dziedzin nauki. W 300?osobowej grupie słuchaczy uniwersytetu dziecięcego uczniowie nie tylko poznają teorię, ale również będą mogli przełożyć ją na działania praktyczne, które pozwolą zaspokoić ciekawość świata.


Anna Pręcikowska-Skoczylas   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »