tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 "Trójka" z rewizytą

 
Wyjazd do Warszawy, odwiedziny autorskiej szkoły ?Didasko?, spotkania z bohaterami podręcznikowych historii, zwiedzanie miasta z przewodnikami oraz występy artystyczne, to tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na uczniów ZSS nr 3 w piątek, 22 marcaWspólna fotka z bohaterami książek Joanny Białobrzeskiej


Joanna Białobrzeska odwiedziła Opoczno 5 marca. Spotkała się wówczas z dzieciakami z ?trójki?, którym zdradziła tajniki powstawania podręczników oraz przybliżyła postaci głównych bohaterów jej twórczości. Była także prelegentką na sympozjum ?Miejmy odwagę uczyć i wychowywać?.
Z racji tego, że autorka bardzo miło wspomina wizytę w naszym mieście oraz nawiązała dobry kontakt zarówno z dzieciakami jak i z gronem pedagogicznym ?trójki?, zaprosiła ich w odwiedziny do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i wraz z mężem prowadzi swoją autorską szkołę ?Didasko?.
W wyjeździe wzięli udział uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią Jolantą Mastalerz oraz członkowie ?Tramblanki? z opiekunami. W celu przybliżenia małym warszawiakom tradycji i kultury regionu opoczyńskiego, organizatorzy zaprosili na wycieczkę również twórczynie ludowe.
Wizyta w Warszawie rozpoczęła się od odwiedzin Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 98 ?Didasko?. Joanna Białobrzeska podziękowała za ciepłe przyjęcie w naszym mieście, a następnie zadbała o to, by goście poczuli się w murach jej placówki jak u siebie w domu, oprowadzając ich po budynku oraz przyjmując słodkim poczęstunkiem.
Dzieciaki z ?Tramblanki? pokazały na co je stać, prezentując swoje popisowe tańce i przyśpiewki. Ludowe stroje, gwarowe przyśpiewki oraz energiczne tańce spodobały się warszawiakom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ciekawy występ przygotowała także klasa IIIb, która pokazała się publiczności w trzech różnych odsłonach. Specjalnie z okazji wizyty u Joanny Białobrzeskiej, dzieciaki przygotowały koncerty wiosenny, europejski oraz muzyki rozrywkowej, a Natalia Badura wykonała ?List do matki? z repertuaru Violetty Villas. Zadedykowała utwór wszystkim mamom i nic w tym dziwnego, że wykonanie stało się istnym ?wyciskaczem łez?, a tym samym prawdziwym hitem występów.
Zwieńczeniem wizyty w szkole było wręczenie dyrektorce placówki Joannie Białobrzeskiej albumu ?Opoczno i opocznianie w dawnej fotografii?, by wspomnienia o pobycie w naszym mieście były jej wciąż bliskie. Autorka nie pozostała dłużna i wszystkich uczestników wyjazdu obdarowała świątecznymi upominkami i słodyczami, a najmłodszych także pamiętnikami z autografami podręcznikowych bohaterów. Nie zabrakło również pierwszego wpisu ?ku pamięci?, którego dokonała sama Joanna Białobrzeska.
Nie lada atrakcją i zapewne najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki było spotkanie z bohaterami podręczników. Z racji tego, że w pomocach dydaktycznych tworzonych przez Joannę Białobrzeską znajdują się fotografie uczniów, którzy pełnią rolę bohaterów książkowych, dzieciaki z ?trójki? bez problemu odnalazły swoich idoli. Miały także okazję porozmawiać z książkowymi bohaterami a nawet zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.
Podczas gdy uczniowie udali się na zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem, twórczynie ludowe poprowadziły warsztaty twórczości ludowej, podczas których zaprezentowały dzieciakom proces wykonania tradycyjnej pisanki opoczyńskiej oraz bibułowej palmy wielkanocnej. Nasz lokalny folklor przypadł do gustu małym warszawiakom, którzy prędko opanowali technikę tworzenia ludowych ozdób. Po skończonej pracy zaproponowały, by ich rękodzieła zostały wystawione na zorganizowanym w tym celu kiermaszu, a dochód ze sprzedaży trafił do jednego z dziecięcych hospicjów.
Grupa z ZSS nr 3 w tym czasie zwiedziła miasto. Obejrzeli pomnik powstańców, pałac Krasińskich, Zamek Królewski i Stadion Narodowy. Najbardziej jednak przypadła uczniom do gustu syrenka warszawska oraz jej historia opowiedziana przez przewodniczkę. Wycieczkowicze wrócili do Opoczna zmęczeni, ale szczęśliwi. Wciąż wspominają pobyt w Warszawie, miłą gościnę, zwiedzanie miasta, a przede wszystkim spotkanie z podręcznikowymi bohaterami.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »