tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Teatr w języku angielskim

 

Uczennice i uczniowie z ?Żeromskiego? po raz kolejny mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w praktyce. Oprócz warsztatów językowych w Londynie, udziału w międzynarodowym programie wymiany młodzieży w Turcji oraz projektu dwujęzycznego z młodzieżą z partnerskiej szkoły w Niemczech, wyjechali na sztukę teatralną ?One Flew over the Cukoo?s Nest?, wystawioną przez American Drama Group Europe w teatrze V6 w Łodzi.
Wyjazd do teatru był efektem pracy metodą projektu, który zakładał wyszukanie informacji dotyczących sztuki, udział w przedstawieniu oraz napisanie recenzji w języku angielskim po wizycie w teatrze. Takie metody nauczania zdecydowanie poprawiają efektywność pracy, a motywacja do dalszej nauki, jaką zdobywają uczniowie, jest niezastąpiona. Poza tym udział w sztuce to również ciekawa forma wzbogacania wiadomości na temat literatury angielskiego obszaru językowego.
Polski tytuł ?Lot nad kukułczym gniazdem?, znany jest głównie z filmu w reżyserii Milosa Formana, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Kena Keseya pod tym samym tytułem. Uważana za jedno z najlepszych dzieł literatury amerykańskiej lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Takie wydarzenia wspierające naukę języka angielskiego organizowane są cyklicznie w ?Żeromskim?, w ubiegłym roku były to Podróże Gulivera w Teatrze Buffo w Warszawie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »