tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Tłumy w "ekonomiku"

 
W piątek, 5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, z myślą o gimnazjalistach z całego powiatu, zorganizowano dzień otwarty. Tego dnia placówkę odwiedziło sześciuset uczniów


Drzwi praktycznie się nie zamykały przez cały dzień. Już przed ósmą licznie przybyłych gości witali przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy oprowadzali każdą grupę po pracowniach. W programie obok bogatej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2013/2014 było wiele innych atrakcji. Uczniowie poszczególnych typów kształcenia przygotowali się na przyjęcie odwiedzających, organizując ciekawe pokazy, prezentacje multimedialne, konkursy z nagrodami i zabawy. Każdy z gimnazjalistów mógł tu znaleźć coś dla siebie. Kandydaci do liceum mogli poznać bliżej profil sportowo?obronny. Uczniowie uczący się w tej klasie mają możliwość działania w Związku Strzeleckim "Strzelec". Była więc prezentacja broni AK 47 oraz mundurów. Można było zmierzyć sobie nawet ciśnienie, bo uczniowie tej klasy mogąc korzystać z zajęć na strzelnicy, mają okazję uzyskać dodatkowe kwalifikacje z ratownictwa medycznego.
Profil humanistyczno?językowy prezentował profesjonalne laboratoria językowe. Ciekawą propozycją było karaoke, tutaj piosenki angielskie, wspomagane przez zespół muzyczny, w którym nie tylko duchowego wsparcia udzielał ksiądz Norbert Figura. Szkolne Koło Teatralne prezentowało swój bogaty dorobek artystyczny. Gimnazjaliści mogli wysłuchać również recitalu poezji śpiewanej w wykonaniu Bartka Kurowskiego i Pauliny Wiktorowicz.
Już tradycyjnie, największym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, cieszyły się klasy promujące bogatą ofertę techników. I tak na parterze na gimnazjalistów czekała pracownia komputerowa, gdzie uczniowie prezentowali sprzęt komputerowy i kwalifikacje w Technikum Informatycznym. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej i Hotelarskiej kusili folderami turystycznymi oraz swoimi dokonaniami podczas odbywania praktyki zawodowej nad Soliną i w Kościelisku. Natomiast przyszły technik logistyk mógł poznać różne działy transportu. Gimnazjaliści, a zwłaszcza chłopcy, mogli przyjrzeć się bliżej ofercie techników: elektrycznego, mechanicznego, elektronicznego i mechatronicznego. Prezentowane były urządzenia elektryczne, elektroniczne, mechaniczne, układy pneumatyczne, hydrauliczne, silniki, frezarki, a nawet można było spróbować swoich sił na symulatorze do jazdy samochodem. Uczniowie Technikum Technologii Żywności zapraszali na konkurs smaków i degustację warzyw, poznając przy okazji walory energetyczne potraw. Natomiast w pracowni Technikum Analitycznego można było obserwować doświadczenia chemiczne i pokaz sprzętu laboratoryjnego. Zaś uczniowie klas ekonomicznych i handlowych prezentowali programy księgowe (Rewizor, Rachmistrz, Subiekt, Gratyfikant), wzory dokumentów. Były nawet prawdziwe bańki mydlane, by nie mydlić oczu konsumenta.
Nie zabrakło również przedstawicieli zasadniczej szkoły zawodowej. W salonie "Świat fryzjerstwa" dziewczęta mogły zrobić sobie nową fryzurę. Kucharze przygotowali pyszne przekąski i słodkości. Było to możliwe dzięki wsparciu pracodawców, u których uczniowie odbywają praktykę zawodową. Na drugim piętrze stał prawdziwy motocykl wyścigowy Aprilia, pokazywany przez mechaników pojazdów samochodowych.
Przybyli goście mogli zapoznać się z działającymi w szkole kołami i organizacjami, takimi jak Szkole Koło Teatralne, PCK, Caritas, wolontariat, TPD, sklepik uczniowski itp. W szkolnej świetlicy natomiast odbywały się warsztaty artystyczne pod hasłem "Barwy naszego regionu", podczas których można dowiedzieć się jak wykonać kolorowe kwiaty z bibuły. Na sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki w siatkówkę.
Wszyscy przybyli otrzymali specjalnie przygotowane informatory, ulotki i zakładki zawierające dane o szkole i prowadzonych przez nią kierunkach kształcenia, w tym także tych nowych. Młodzież gimnazjalna miała możliwość zwiedzenia szkoły, porozmawiania z jej uczniami i nauczycielami. Dzięki czemu mogli poczuć niepowtarzalny klimat tej placówki. Wizyta w ZSP nr 1 na pewno pomogła w podjęciu decyzji o wyborze kierunku i miejsca kształcenia.
Warto podkreślić, że podczas dnia otwartego placówkę odwiedzili nie tylko gimnazjaliści i ich nauczyciele, ale również rodzice i absolwenci, którzy to z wielkim sentymentem powrócili do "swojej szkoły".


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (822) z dnia 12 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »