tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Tłumy na wernisażu

 
W piątek, 9 listopada w Ośrodku Kultury Gminy i Miasta odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej pn. ?Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej?. Obrazy ukazujące Drzewicę sprzed lat spotkały się z wielkim uznaniem zwiedzających


Wernisaż stanowił finał dużego przedsięwzięcia realizowanego przez OKGiM oraz Łódzki Dom Kultury w ramach działania ?Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2012 roku?. Celem inicjatywy było pokazanie bogatej historii Drzewicy i jej dziedzictwa.
Projekt przebiegał wielotorowo, angażując nie tylko organizatorów i twórców, ale również lokalną społeczność. OKGiM poprosił mieszkańców o użyczanie unikalnych, historycznych zdjęć. ? Ten pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ? zaznacza dyrektor Ośrodka Kultury, Krzysztof Kowalski. ? Drzewiczanie oraz osoby związane z naszym regionem chętnie i bezinteresownie udostępniali pamiątki rodzinne ? stare fotografie i dokumenty. W efekcie udało się zgromadzić bogaty zbiór materiałów obrazujących przemiany miejscowości na przestrzeni wieków.
Na fotografiach wzorowali się artyści, którzy brali udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym. ? Zdjęcia pozwoliły twórcom realistycznie odtworzyć dawną Drzewicę i utrwalić jej dzieje ? dodaje dyrektor.
Na konkurs wpłynęło 116 prac, głównie malarskich. Większość została wyeksponowana na wystawie, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.
W piątkowy wieczór Ośrodek Kultury wprost pękał w szwach. Na uroczystość przybyli artyści, samorządowcy, przedstawiciele lokalnych organizacji i instytucji, mieszkańcy w różnym wieku. Już przy wejściu każdy otrzymywał ilustrowany folder, zawierający najciekawsze prace oraz fotografie, które zainspirowały twórców.
Zebranych powitał dyrektor placówki, dziękując osobom, które przyczyniły się do sukcesu przedsięwzięcia. Zaznaczył, że projekt puentuje czterdzieści lat działalności Ośrodka Kultury. Zbiega się również z jubileuszem Krzysztofa Kowalskiego, kierującego placówką od dwóch dekad.
Galeria obrazów zrobiła duże wrażenie chyba na wszystkich obecnych. A już na pewno na burmistrzu Januszu Reszelewskim i przewodniczącej Rady GiM Marii Teresie Nowakowskiej, którzy nie kryli uznania dla autorów prac. Wspólnie z dyrektorem uhonorowali laureatów konkursu, wręczając im nagrody. Jak już pisaliśmy, pierwsze miejsce zajęli ex aequo Piotr Łabęda z Nasielska i Karolina Walczak z Gdańska, drugie Anna Karasińska z Bełchatowa i Hanna Soja z Przasnysza, trzecie Urszula Dylik z Łodzi i Małgorzata Kasińska z Drzewicy.
Po tradycyjnej lampce szampana scenę zajęli artyści OKGiM, proponując publiczności montaż słowno?muzyczny opiewający piękno ziemi drzewickiej. Zaprezentowali m.in. wiersze miejscowych poetów ? nieżyjącej już Krystyny Staszewskiej oraz Marty Szymańskiej i Bernarda Kulika. Dopełnieniem wieczoru był minikoncert zespołu muzycznego pod wodzą Wojtka Turka.
Dodajmy, że wystawa ?Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej? znajduje się obecnie w Łódzkim Domu Kultury. Została otwarta 12 listopada i będzie czynna przez dwa tygodnie. Do Drzewicy wróci na początku przyszłego miesiąca. Organizatorzy zapraszają do oglądania w dniach 3?20 grudnia.Wernisaż wystawy spotkał się z wielkim zainteresowaniem mieszkańcówNagrodę za trzecie miejsce odbiera Małgorzata Kasińska z Drzewicy


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (801) z dnia 16 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »