Sławno w Nutella mini Tur de Polonge

69. Tur de Polonge

Wraz z rozgrywanym w dniach 10?16 lipca, z udziałem najlepszych kolarzy na świecie, 69 Tur de Polonge, odbywaly się wyścigi ?Nutella mini Tur de Polonge?, w których startują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Wystartowali w nich, podczas etapów w Katowicach i Krakowie, młodzi kolarze z LKK LUKS Sławno.
W Katowicach młodzi kolarze ze Sławna w gronie niemal 200 zawodników pokazali się z dobrej strony. Wśród uczniów szkół podstawowych Arkadiusz Wach zajął miejsce szóste, wśród gimnazjalistów Tomek Budziński był czwarty, podobnie jak Emilia Jędrzejczyk. Rafał Banaś zajął miejsce trzynaste.
W poniedziałek, podczas ostatniego etapu w Krakowie, nasi kolarze również spisali się bardzo dobrze. Tomek Budziński w gronie gimnazjalistów wywalczył trzecie miejsce, Emilka Jędrzejczyk, po kraksie, zakończyła wyścig na dziesiątym miejscu, a Rafał Banaś został sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji. W wyścigu uczniów szkół podstawowych Agnieszka Szpocińska finiszowała jako siódma. Prowadząca w wyścigu na półmetku Izabela Ksyta z powodu kraksy nie dojechała do mety. W kraksie uczestniczył również Arek Wach, który zdołał jeszcze dojechać do mety na miejscu czternastym.
Nasi młodzi kolarze mieli okazję spotkać się z profesjonalistami z grup zawodowych. Czy to zaszczepi w nich bakcyla do uprawiania tego ciężkiego sportu przekonamy się za kilka lat.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (784) z dnia 20 Lipca 2012r.