Szóste miejsce Wojciechowskiego

Szachy

W sobotę, 21 kwietnia w I LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Maz. rozegrano 14. Ogólnopolski Memoriał Szachowy im. Jana Wijaczki. Do rywalizacji przystąpiło 66 szachistów z całego kraju, w tym kilkuosobowa grupa z powiatu opoczyńskiego. Grano na dystansie 9 rund w tempie po 15 minut na partię dla zawodnika.
Najlepiej z naszych zaprezentował się Mieczysław Wojciechowski (Iskra Kruszewiec), mający 21. pozycję rankingową. Pokonał kilku wyżej notowanych zawodników i wywalczył szóste miejsce z dorobkiem 6,5 pkt.
Udany występ zaliczył też nasz czołowy junior, Michał Ryba (LKS Opocznianka), który mając 58. miejsce rankingowe uzyskał pięć punktów i zajął 29. pozycję.
Zwycięzcą turnieju został faworyt, Sylwester Bednarek z Łodzi (8,5 pkt). Sędzią zawodów był Grzegorz Dmuchowski z Tomaszowa Mazowieckiego.
W najbliższym czasie opoczyński szachiści planują udział w turnieju w Bełchatowie. Impreza odbędzie się 6 maja.