Szlifują formę przed rundą wiosenną

Piłka nożna

Juniorzy Sparty Ostrów otrzymali komplet dresów

Mimo że pogoda na to nie wskazuje, wielkimi krokami zbliża się początek rundy wiosennej sozonu 2012/2013. Drużyny niższych lig rozgrywkowych mają za sobą kolejną porcję sparingów.
W sobotę, 9 marca na własnym stadionie Ceramika Opoczno podejmowała lidera IV ligi łódzkiej, KS Paradyż. Wyżej notowana ekipa z Paradyża wygrała trzema bramkami.

Ceramika Opoczno ? KS Paradyż 1:4 (0:3)
Bramkę dla Ceramiki zdobył Michał Guzik, dla Paradyża gole zdobyli: Łukasz Berc, Marcin Mirecki, Szymon Waga (karny), Adrian Aleksandrowicz.
Od pierwszego gwizdka na boisku przeważali paradyżanie. W 9 minucie Łukasz Berc pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później na 2:0 podwyższył Marcin Mirecki. Trzeciego gola dla gości zdobył Szymon waga z rzutu karnego.
W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił ? to Paradyż miał przewagę i co chwila stwarzał groźne sytuacje pod bramką Ceramiki. W 65 minucie kolejnego gola dla gości zdobył Adrian Aleksandrowicz. Gospodarze zmniejszyli rozmiar porażki w 79 minucie. Jacka Łukasika pokonał Michał Guzik.

MGKS Gerlach ? Szczerbiec Wolbórz 2:2
Bramki dla Gerlacha zdobyli Jarosław Tąder i Łukasz Oracz.
Mecz rozegrano na mocno zaśnieżonym boisku. Oba zespoły nie pokazały pełni swoich umiejętności.

Ostry cykl przygotowań do sezonu zafundował swoim podopiecznym Stanisław Kupis, trener juniorów Sparty Ostrów. Juniorska drużyna Sparty rozegrała cztery spotkania sparingowe.

Wyniki

LKS Gowarczów ? Sparta Ostrów 4:0
KS Paradyż Junior ? Sparta Ostrów 2:2
Ceramika Opoczno Junior ? Sparta Ostrów 5:3
Sparta Ostrów ? LKS Mroczków Dzielna 5:2

Po spotkaniu z LKS juniorów Sparty spotkała miła niespodzianka. Z rąk prezesa Banku Spółdzielczego drużyna otrzymała komplet dresów.
Po rundzie jesiennej juniorski zespół Sparty zajmuje wysokie czwarte miejsce w rozgrywkach.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.