tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Szli z intencjami

 


W niedzielę, 5 sierpnia już po raz czwarty odbyła się Piesza Pielgrzymka Mroczków Gościnny ? Paradyż. Pomysłodawcą i organizatorem pielgrzymki jest ksiądz proboszcz, Jacenty Wolski. W organizację bardzo aktywnie włączyli się także Dariusz Kołodziejczyk i Wiesław Sołtysiak.
W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło około 230 osób. Uczestniczyli w niej nie tylko parafianie z kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mroczkowie Gościnnym. Po raz pierwszy wzięli w niej udział także niepełnosprawni ze stowarzyszenia działającego na rzecz osób niepełnosprawnych z Mniszkowa oraz z Fundacji ?Uśmiech dziecka to nasz cel? i Środowiskowego Domu Samopomocy. Grupa niepełnosprawnych z Opoczna dołączyła do pątników w Żelazowicach. Jak mówi Zofia Dębowska, założycielka fundacji ? dla niepełnosprawnych uczestnictwo w pielgrzymce jest ogromnym przeżyciem. Ania, moja córka, co roku żegna pątników wychodzących w drogę na Jasną Górę i bardzo przeżywa to, że nie może się do nich przyłączyć ? mówi Zofia Dębowska.
W Żelazowicach pątnicy zostali ugoszczeni przez proboszcza oraz panie z KGW. Najedzeni i troszkę wypoczęci mogli ruszyć w dalszą drogę. Po drodze do celu, już tradycyjnie zatrzymali się w lesie, gdzie czekał na nich gorący posiłek. Po dotarciu do sanktuarium w Paradyżu, uczestniczyli w mszy kończącej ich wspólną wędrówkę. Swój udział w niej mieli też niepełnosprawni, którzy w procesji przynosili do ołtarza dary.
Pielgrzymka, z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród wiernych. Jak mówią organizatorzy, jeszcze cztery lata temu, uczestniczyło w niej zaledwie pięćdziesięcioro parafian. W tym roku chętnych było wielu, ale niektórzy zgłaszali się zbyt późno i ze względów organizacyjnych, choćby koniecznego ubezpieczenia, nie mogli już uczestniczyć. Dlatego organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną pielgrzymkę za rok.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (787) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »