tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 "Szlachetna Paczka" po raz drugi

 

"Szlachetna paczka" w gminie Drzewica i powiecie opoczyńskim odbędzie się po raz drugi. 28?29 lipca w Poznaniu szkolił się lider w powiecie Radosław Rzeźnik, prezes Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego.
?Szlachetna paczka? to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez stowarzyszenie ?Wiosna?. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy ? skutecznej, konkretnej i sensownej. Projekt wspierają m.in. papież Benedykt XVI, prezydent Bronisław Komorowski i Jerzy Dudek.
W ramach akcji prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich z najbliższej okolicy, w szczególności rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych. Dotkniętych biedą poszukują w swoich społecznościach wolontariusze, którzy odwiedzają i pytają, czego najbardziej brakuje. Przed Bożym Narodzeniem te informacje umieszczane są w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. W paczce może znaleźć się wszystko ? żywność, środki czystości, odzież, sprzęt agd, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina.
Wolontariusze, czyli członkowie drużyny ?Super W?, są specjalnie przeszkoleni pod kątem niesienia mądrej pomocy. Ich zadaniem jest także kontakt z darczyńcami. Z kolei organizacją pomocy w swojej okolicy, rekrutacją wolontariuszy, współpracą z lokalnymi instytucjami, pozyskiwaniem adresów rodzin w potrzebie oraz nadzorowaniem kontaktu z darczyńcami i rodzinami zajmują się liderzy ?Szlachetnej paczki?.
Lider rejonu, Radosław Rzeźnik zaprasza wolontariuszy z gminy Drzewica oraz powiatu opoczyńskiego do udziału w akacji. Chętni mogą się zgłaszać przez stronę www.superw.pl, wybierając rejon Drzewica i okolice.
W ubiegłym roku w XI edycji do udziału w akcji zostało włączonych ponad 20 rodzin z terenu gminy Drzewica i powiatu opoczyńskiego, które to otrzymały paczki. Szczegóły na stronie www.szlachetnapaczka.pl


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (786) z dnia 3 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »