tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Szkolni lekkoatleci w Spale

 
W czwartek, 3 października na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale odbyły się zawody ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych powiatu opoczyńskiego. Impreza zorganizowana przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy wchodzi w cykl rywalizacji sportowej młodzieży "Licealiada 2013/2014"


W lidze lekkoatletycznej liczące maksymalnie 15 zawodników drużyny szkolone rywalizują o punkty w następujących konkurencjach: biegu na 100 m, biegu na 400 m, biegu na 800 m dziewcząt, biegu na 1500 m chłopców, skoku w dal, pchnieciu kulą oraz w sztafecie 4x100 m. Do klasyfikacji końcowej sumowane są punkty uzyskane przez dwóch zawodników w każdej konkurencji ? oddzielnie dla drużyn dziewczęcych i chłopięcych.
W tegorocznej edycji na osiem szkół mających prawo startu w Licealiadzie wzięło udział 5 drużyn chłopców (Zespół Szkół Prywatnych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym) oraz 4 drużyny dziewcząt (Zespół Szkół Samorządowych nr 1, ZSP nr 1, ZSO i ZSP w Drzewicy).
Rywalizacja przebiegała na obiektach, na których startują i trenują najlepsi lekkoatleci w naszym kraju. Elektroniczny pomiar czasu i profesjonalna obsługa sędziowska eliminowały błędy ludzkie i tylko umiejętności i wysiłek młodych lekkoatletów decydowały o końcowej kolejności.
Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowały się zawodniczki Zespołu Szkół Ogólnokształcących pod opieką Izabeli Jaciubek i Edyty Świderskiej. Zwycięska drużyna ZSO występowała w składzie: Olga Wujek, Izabela Baranowska, Agnieszka Sieradzka, Klaudia Broszczyk, Joanna Kowalczyk, Patrycja Stępniak, Agnieszka Cichańska, Justyna Kupis, Karolina Sada, Edyta Kułak, Aleksandra Zawada, Aneta Stępniak, Agata Natkańska, Paulina Kłodawska, Aleksandra Pietrusiewicz.
Drugie miejsce zdobyły dziewczęta z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego, wyprzedzając uczennice ZSP nr 1 (trzecie miejsce) i zawodniczki z ZSP w Drzewicy (czwarte miejsce).
W rywalizacji chłopców najwięcej punktów uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Prywatnych, startujacy w składzie: Mateusz Stępniak, Paweł Kowalczyk, Radosław Deja, Krzysztof Grobelny, Michał Molin, Tomasz Kryński, Mateusz Celak, Dawid Wojtaszczyk, Kamil Balcerek, Sławomir Kuc.
Drugie miejsce zdobyli zawodnicy ZSP nr 1 przed ZSO (trzecie miejsce), ZST w Mroczkowie Gościnnym (czwarte miejsce) i ZSP w Drzewicy (piąte miejsce).
Za miejsca od pierwszego do trzeciego drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Sędzią głównym zawodów był Robert Szulc.
Dwie pierwsze drużyny dziewcząt (ZSO, ZSS nr 1) i chłopców (ZSPryw., ZSP nr1) wywalczyły awans do zawodów rejonowych, które odbyły się 8 października w Tomaszowie Mazowieckim. Podobnie jak w rywalizacji powiatowej najlepsze rezultaty uzyskali zawodnicy opoczyńskiego ZSPryw. i to oni będą walczyć w zawodach wojewódzkich.
Kolejne sportowe zmagania szkół ponadgimnazjalnych ? sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców ? odbędą się 16 października w Mroczkowie Gościnnym. Początek o godz. 11.00.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (848) z dnia 11 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »