tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Szkolne kluby wolontariusza

 
Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" wychodzi z kolejną inicjatywną skierowaną do uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkół działających na terenie gminy Drzewica

W piątek, 28 października zarząd Drzewickiego Centrum Wolontariatu przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian w strukturach organizacyjnych stowarzyszenia. Dał tym samym możliwość tworzenia szkolnych klubów wolontariusza jako jednostek organizacyjnych DCW.
Głównym zadaniem klubów będzie realizacja celów statutowych stowarzyszenia oraz zachęcanie uczniów, pracowników szkół oraz mieszkańców do włączania się w charytatywne akcje pomocowe na rzecz potrzebujących. Działania klubów mają również na celu rozwijanie wśród uczniów postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby lokalnego środowiska i nie tylko.
Inicjatywa została podjęta przez stowarzyszenie w związku z obchodami Europejskiego Roku Wolontariatu 2011. ? Chcemy, aby do końca tego roku szkolne kluby wolontariusza powstały we wszystkich placówkach działających na terenie gminy i miasta tworząc sieć punktów pośrednictwa dla wolontariuszy ? zapowiada prezes DCW Dominik Niemirski. - Liczymy na pomoc dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkół, którzy w myśl hasła "Zostań wolontariuszem, zmieniaj siebie i świat" zachęcą dzieci i młodzież do podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (749) z dnia 18 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »