tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Szkolenie w bibliotece

 
We wtorek, 29 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty dla bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu opoczyńskiegow ramach "Lokalnego projektu społecznego"

Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej ? partnerem Programu Rozwoju Bibliotek. Poprowadził je certyfikowany trener CEO, Marcin Mitzner. CEO we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego opracowało szkolenia, dzięki którym biblioteki mają szansę wzbogacić swoją ofertę i stać się miejscem otwartym, ważnym dla lokalnego środowiska i realizującym ciekawe projekty społeczne oraz edukacyjne. Biblioteki mają potencjał, żeby stać się nie tylko miejscem wymiany myśli i wiedzy, ale również prawdziwym centrum więzi społecznych. Każdy może tu przyjść i znaleźć coś dla siebie. Jedną z okazji do pracy z mieszkańcami jest dla biblioteki realizacja projektów społecznych.
Podczas sześciogodzinnych warsztatów w MBP bibliotekarze mieli okazję dowiedzieć się na czym polega projekt społeczny, jak przygotować i zaplanować działania w projekcie, w jaki sposób pozyskiwać sojuszników i sponsorów, oraz co najważniejsze ? jak zaangażować do działań społeczność lokalną. Prowadzący warsztaty zaprezentował przykłady dobrych praktyk realizowanych przez inne biblioteki w kraju i wskazał źródła pozyskiwania dodatkowych środków na realizację projektów lokalnych.
Warsztaty zostały sfinansowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach dotacji Starostwa Powiatowego na realizację zadań biblioteki powiatowej. Koordynatorem spotkania była instruktor MBB, Iwona Chróstowska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »