tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Szczepienie lisów

 


Od 9 do 13 października na terenie województwa łódzkiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących. Szczepienia obejmą cały teren województwa łódzkiego z wyłączeniem obszarów zabudowanych i akwenów wodnych. Będą one wykonywane metodą zrzutów lotniczych na każdy 1 km2 rozrzuconych zostanie 20 dawek szczepionki. Wojewódzki lekarz weterynarii ostrzega, aby nie dotykać rozrzuconych szczepionek. Szczepionka zatopiona jest we wnętrzu przynęty pokarmowej w kształcie kostek o wymiarach 4x4x1,5 cm, o zapachu rybnym, koloru zielono?brunatnego. W żadnym przypadku szczepionki nie mogą być konsumowane przez ludzi.
Wścieklizna jest śmiertelną chorobą zakaźną o ostrym przebiegu. Wywołuje ją wirus atakujący ośrodkowy układ nerwowy ssaków. Źródłem zakażenia są chore na wściekliznę zwierzęta dzikie oraz domowe.
W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionki należy ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie w kompleksach leśnych osób oraz zwierząt towarzyszących człowiekowi. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Łodzi pod numerami telefonów: 42 635 14 00, 635 14 01 lub 635 14 09 lub każdym powiatowym inspektoracie weterynarii na terenie woj. łódzkiego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »