Szachowe sukcesy w Piotrkowie

W sobotę, 21 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim rozegrano IV Memoriał Szachowy im. Wojciecha Dobrzyńskiego o puchar dyrektora OSiR. Wśród uczestników było trzech szachistów z powiatu opoczyńskiego.
Zgodnie z regulaminem, grano na dystansie 9 rund po 15 minut na partię dla zawodnika. Sędziował Piotr Kaukiel z Moszczenicy.
Zwycięzcą memoriału został faworyt ? legitymujący się najwyższym rankingiem szachowym Paweł Sośnia z Piotrkowa Tryb. Zdobył 7,5 pkt. Drugie miejsce zajął kolejny piotrkowianin, Tadeusz Pawlikowski (7 pkt).
Z reprezentantów Opoczyńskiego najlepiej spisał się Mieczysław Wojciechowski (Zespół Szkół Prywatnych), który dzięki zdobyciu 6 pkt wywalczył trzecie miejsce. Osiągnął duży sukces, ponieważ miał 10. ranking wśród startujących. Jak dotychczas, jest to jego najlepszy wynik w piotrkowskiej imprezie.
Dobry występ zanotował również Andrzej Szczotka z Drzewicy. Z dorobkiem 5 pkt wszedł do czołowej dziesiątki, plasując się na ósmej pozycji.
Jeden z najzdolniejszych szachistów młodego pokolenia w powiecie opoczyńskim, junior Konrad Krupiński (Zespół Szkół Prywatnych) zdobył 3,5 pkt, co dało mu piętnastą lokatę.
Podczas uroczystego podsumowania imprezy trzej czołowi zawodnicy otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.
Najbliższe plany szachistów z naszego powiatu zakładają udział w turnieju szachów błyskawicznych w Sielpi koło Końskich (12 lipca).

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (885) z dnia 27 Czerwca 2014r.