tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Szachowe mistrzostwa ZSS nr 1

 
W środę, 31 marca odbyły się trzecie mistrzostwa szachowe Zespołu Szkół Samorządowych nr 1Frekwencja była wysoka


Zawody służyły popularyzacji tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży. Celem było również wskazanie wartościowych sposobów spędzania wolnego czasu i rozwijanie zainteresowań.
Podobnie jak w ubiegłym roku, imprezę przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł”. Organizatorami byli pedagog szkolna Danuta Wedlechowicz oraz opiekun szkolnego koła szachowego Jacek Słowikowski. Na co dzień pan Jacek poświęca wiele czasu swoim podopiecznym, którzy chętnie uczestniczą w zajęciach koła szachowego, biorą udział w zawodach pozaszkolnych i regionalnych. Mistrzostwa odbyły się dzięki uprzejmości dyrekcji ZSS nr 1, która udostępniła salę i sprzęt, LZS-u Iskra Kruszewiec i LKS-u Opocznianka (wypożyczyły szachy turniejowe i zegary) oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z której środków kupiono puchary.
Do rywalizacji przystąpiło czterdziestu sześciu uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Rozgrywki były prowadzone systemem szwajcarskim. Czas na rozegranie rundy wynosił 15 minut. Szachiści rozegrali po 6 rund, po których wyłoniono najlepszych. Pierwsze miejsce zajął Rafał Piekarski, drugi był Paweł Niemirski a trzeci Jakub Balcerak.
Szachiści otrzymali nagrody rzeczowe, napoje i słodycze ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy kierują specjalne podziękowania do Mieczysława Wojciechowskiego z Kruszewca, który był głównym sędzią zawodów, oraz ucznia Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego, sędziego rundowego Michała Piekarskiego.


Danuta Wedlechowicz   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »