tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Szachowa sobota w Opocznie

 
W sobotę, 26 października w Miejskim Domu Kultury zostały rozegrane dwa turnieje szachowe, w których udział wzięło 75 zawodników, głównie z województw łódzkiego i mazowieckiego

Zawodnicy młodszych kategorii wiekowych rywalizowali w Młodzieżowym Turnieju Szachowym o puchar Kancelarii Doradztwa Podatkowego "Sekret 2". Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży oraz promocja gminy Opoczno. Dorośli szachiści uczestniczyli w Otwartym Turnieju Szachowym o puchar prezesa LKS Opocznianka. Organizatorami były sekcja szachowa LKS Opocznianka oraz MDK.
Dzięki sponsorom uczestnicy sobotnich zawodów rywalizowali o puchary, medale jak również o książki, które będą pomocne do zgłębiania dalszych tajników królewskiej gry, oraz nagrody finansowe w turnieju seniorskim.
W czasie zawodów panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, widoczne było duże zaangażowanie uczestników i poważne potraktowanie rozgrywek. Między rundami uczestnicy mogli się częstować przygotowanymi przez organizatorów napojami oraz słodyczami.

Młodzieżowy Turniej Szachowy o puchar Kancelarii Doradztwa Podatkowego "Sekret 2"
Zawody rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe: klas I?III i IV?VI szkół podstawowych, gimnazjum oraz open. W ponadpięciogodzinnej rywalizacji uczestniczyło 54 szachistów.
W grupie najmłodszych uczniów z klas I?III najlepszym okazał się Hubert Barański (ULKS Brzoza), drugie miejsce zajął Dominik Zielonka (ULKS Brzoza) a trzecie Mateusz Kałuziński (GOK Moszczenica).
W kategorii klas IV?VI zwyciężył Kamil Wysmyk (GOK Moszczenica), drugie miejsce zajął Szymon Rzepka z Gawron, trzecie wywalczyła Katarzyna Pośniak (ZSP w Sadkowicach).
W grupie gimnazjalistów zdecydowanie wygrał Dawid Gwóźdź z GOK w Moszczenicy, uzyskując 9 pkt w dziewięciu rozegranych partiach. Drugie miejsce zajał Łukasz Włodarczyk (również GOK Moszczenica), trzeci był Szymon Gnitecki z Piotrkowa Trybunalskiego.

Otwarty Turniej Szachowy o puchar prezesa LKS Opocznianka
W grupie 21 zawodników wygrał Piotr Kaukiel z Moszczenicy, uzyskując 8 pkt. Drugie miejsce zajał Grzegorz Przytuła z Rawy Mazowieckiej, a trzecie miejsce wywalczył Marian Kozłowski (LKS Opocznianka).
Czwarty był Dominik Jaroniek (Moszczenica), piąty Piotr Heinzel (GOK Moszczenica), szósty Mieczysław Wojciechowski (Kruszewiec).
Najlepszą szchistką turnieju okazała się Teresa Dębowska z Warszawy. Najlepszym zawodnikiem do rankingu 1800 był ubiegłoroczny zwycięzca w kategorii szkół gimnazjalnych ? Aleksander Radomski z Tomaszowa Mazowieckiego. Statuetkę dla najlepszego zawodnika z gminy Paradyż otrzymała Kamila Langowska. Za wytrwałość w ukończeniu całego turnieju nagrody pocieszeni otrzymali Jakub Lorenz oraz Agata Starus (oboje z Opoczna).
Organizatorzy serdeczne dziękują sponsorom i sędziemu głównemu zawodów Jackowi Karnickiemu, który czuwał nad sprawnym przeprowadzeniem imprezy.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »