tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Zatrudnię do grodzeń upraw leśnych. Mroczków ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Świętowała Drzewica

 

Mimo niesprzyjającej aury w obchodach Święta Niepodległości brała udział liczna grupa mieszkańców gminy i miasta Drzewica. Uroczystości zainaugurowała msza w intencji ojczyzny odprawiona przez proboszcza ks. Adama Płuciennika i ks. kanonika Stanisława Madeja.
Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy obchodów, na czele z władzami samorządowymi, pocztami sztandarowymi i młodzieżową orkiestrą dętą przemaszerowali pod pomnik na placu Wolności. Oficjalną część uroczystości - zorganizowaną sprawnie i szybko - poprowadził gminny komendant ochrony przeciwpożarowej Marian Kłobucki.
Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego i powitaniu gości okolicznościowe przemówienie wygłosił gospodarz gminy - burmistrz Janusz Reszelewski. Podkreślił, że obecność mieszkańców w uroczystości przebiegającej w deszczu i chłodzie jest dowodem ich patriotycznej postawy.
Ceremonia składania wieńców odbywała się przy dźwiękach werbla oraz asyście strażaków i harcerzy. Kwiaty złożyły delegacje lokalnych instytucji, organizacji i placówek oświatowych. Ostatni akord obchodów - krótki koncert orkiestry dętej - miał już miejsce przed remizą drzewickiej OSP.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (645) z dnia 20 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »